Hi-Fi kulaklık önerisi

Yine de 3.5mm jack girişi kullanan düzgün bir model ile daha kaliteli bir deneyim yaşayamaz mıyım? Asıl amacım bir seyahat halindeyken telefondan dinlediğim müziklerde daha üst bir deneyim elde etmek. Bunun için ekstra dönüştürücü (lightning'ten 3.5mm'e hariç) ve ekipmanlara sahip olmam gerekiyorsa günlük kullanım tahminimden daha sancılı bir süreç olacak gibi.

Hocam işin içinde seyahat varsa arkası açık modeller konu dışı kalır. Çünkü ben akşam belli bir saatten sonra evde bile dinlemiyorum konu komşu zıplamasın diye :)

Kapalı modellerden yurt içinde alabileceğiniz Hifi ismini hak edecek, AMP istemeyen, kulaklarınızı tırmalamadan dinleyebileceğiniz ve fiyat aralığınızda bulunan bazı önerilerim şunlar:

Herhangi bir öncelik sırası yok, inceleyip kendiniz karar verin diye ekliyorum

Beyerdynamic DT 700 Pro X (5622 TL)

Sennheiser HD 569 (3699 TL)

Audio Technica ATH M50X BT versiyonu (4400 TL) (Kablolu ve kablosuz kullanım mümkün)

Focal Listen Pro (6291 TL)

71.95AU $ 7% OFF|TRUTHEAR x Crinacle sıfır kulaklık çift dinamik sürücüler kulak içi kulaklık ile 0.78 2Pin kablo kulakiçi| | - AliExpress denemek için şimdilik bu modelin siparişini veriyorum. Memnun kalıp ileride daha yüksek modellere geçmek gibi bir ihtiyacım oluşursa diğer önerilerinizi de göz önünde bulunduracağım. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Hayırlı olsun 👍

Hocam işin içinde seyahat varsa arkası açık modeller konu dışı kalır. Çünkü ben akşam belli bir saatten sonra evde bile dinlemiyorum konu komşu zıplamasın diye :)

Kapalı modellerden yurt içinde alabileceğiniz Hifi ismini hak edecek, AMP istemeyen, kulaklarınızı tırmalamadan dinleyebileceğiniz ve fiyat aralığınızda bulunan bazı önerilerim şunlar:

Herhangi bir öncelik sırası yok, inceleyip kendiniz karar verin diye ekliyorum

Beyerdynamic DT 700 Pro X (5622 TL)

Sennheiser HD 569 (3699 TL)

Audio Technica ATH M50X BT versiyonu (4400 TL) (Kablolu ve kablosuz kullanım mümkün)

Focal Listen Pro (6291 TL)

Hayırlı olsun 👍

Kafa üstü modelleri asla kullanmam demiyorum ama kullanımı kolay olması açısından kulak içi bir model daha rahat rahat olur diye düşünüyorum. Kafa üstü modeller donanımsal açıdan daha zengin olabilir belki ama şu aşamada günlük kullanım için kulak içi bir model daha işlevsel olur benim için. Teşekkür ederim önerileriniz için.

Kafa üstü modelleri asla kullanmam demiyorum ama kullanımı kolay olması açısından kulak içi bir model daha rahat rahat olur diye düşünüyorum. Kafa üstü modeller donanımsal açıdan daha zengin olabilir belki ama şu aşamada günlük kullanım için kulak içi bir model daha işlevsel olur benim için. Teşekkür ederim önerileriniz için.

Evet pratiklik anlamında IEM en iyisidir. Ben de IEM daha fazla tercih ediyorum ama elimde yine de HD6XX ve DT770 i bulunduruyorum.

İleride kafaüstü de denemek isterseniz bu önerileri de değerlendirebilirsiniz.

Güle güle kullanın aldığınız kulak içi kulaklığı.

Geçenlerde Truthear kulaklıklarda stok sıkıntısı yaşayan görmüştüm Shenzhen'de.

Su ana kadar 4 siparisim oldu, hepsi 1 hafta civarinda kargoya verildi.

Evet pratiklik anlamında IEM en iyisidir. Ben de IEM daha fazla tercih ediyorum ama elimde yine de HD6XX ve DT770 i bulunduruyorum.
Benzer setup kullaniyormusuz, evde kullanmalik HD58X ve SHP9500 var bende de. Ofiste open back mumkun olmadigi icin M40X ve HM5 var orasi icin de.

Planar Magnetic Headphones bakın ,dac amp almak şart olmaz çünkü genel olarak bu tip sürücüler kolay sürülüyor, çoğu dac çok keskin bir ses veriyor alırken ses imzalarını araştırıp alın ,vocal müzik için iyi fakat electro muziklerde ear fatiguring yapıyorlar bence, vocal müzik için Open back Planar Magnetic Headphone alırdım ,iem olarakta yine planar magnetic iemler piyasaya yeni sürülüyor güzel opsiyonlar var​

arkadaşın attığı müh

Planar Magnetic Headphones bakın ,dac amp almak şart olmaz çünkü genel olarak bu tip sürücüler kolay sürülüyor, çoğu dac çok keskin bir ses veriyor alırken ses imzalarını araştırıp alın ,vocal müzik için iyi fakat electro muziklerde ear fatiguring yapıyorlar bence, vocal müzik için Open back Planar Magnetic Headphone alırdım ,iem olarakta yine planar magnetic iemler piyasaya yeni sürülüyor güzel opsiyonlar var​

arkadaşın attığı müh

Hocam planar kafaüstü kulaklıklar genelde en iyi performans için ampliye ihtiyaç duyarlar, zor sürülenleri de var nispeten kolay sürülenleri de ama güç alınca çok daha iyi sonuç verirler.

Yukarıda önerilen Edition X te güç seven dolayısıyla ampliye ihtiyaç duyan bir kulaklık.

Openbacklar empendas düşük olsa dahi doyurmak için amplifiere ihtiyaç duyar çünkü sesin çoğu dışarıya gider, ilk zamanda alıp masraf yapmasına gerek olmadığı maksadıyla söyledim, AMP DAC sızda telefona bağlayıp birsüre kullanabilir veya shangling UA2 gibi 195MW güçte bangır bangır sürebilir, tabii ki o kulaklığın hakkını verebilen bir AMP + DAC setup ileride şart ama tek seferde masraf yapmak için acelesi yok

Edition XS kalitesine göre kolay verim alınabilen bir kulaklık diye önerdim. 10K altına daha iyi kulaklık olduğunu da sanmıyorum, çoğu yerde de fiyat bandının lideri olarak gösteriliyordu. Kendim de almak istiyorum gelecekte.

71.95AU $ 7% OFF|TRUTHEAR x Crinacle sıfır kulaklık çift dinamik sürücüler kulak içi kulaklık ile 0.78 2Pin kablo kulakiçi| | - AliExpress denemek için şimdilik bu modelin siparişini veriyorum. Memnun kalıp ileride daha yüksek modellere geçmek gibi bir ihtiyacım oluşursa diğer önerilerinizi de göz önünde bulunduracağım. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Ben direkt shenzenaudio sitesinden almistim AliExpress yerine. Kargo ücretsiz, 2-3 hafta civari suruyor gelmesi genelde.

Hocam ikinize birden sorayım dedim. Satın aldıysanız yorumunuz nasıl? Ben de satın almayı düşünüyorum. Ayrıca gümrük ücreti ne kadar çıktı size?

Yeni konular

Geri
Yukarı