Hi-Fi nedir?

Wexiar

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M S2H Ekran Kartı: GTX 1660 SUPER 6 GB, İşlemci: Ryzen 3 1200, Ram: 2x8 Gskill RipjawsV 3200 MHZ Ram, 1 TB HDD, 128 GB WD GREEN SSD
Spotify Hi-Fi getireceğini duyurmuştu. Apple Music'te halihazırda olan bir özellik zaten. Hi-Fi nedir? Araştırdım fakat net bir cevap bulamadım. Bu teknolojiden nasıl yararlanılır?

Yüksek ses teknolojisi demek hocam yani o özelliğe sahip cihazlarda çok daha kaliteli gelir ses.
Hocam o kısmı anladım fakat o özelliğe sahip cihazlar derken üst düzey ekipmanlardan mı bahsediyoruz? Yani orta seviye bir kulaklıkla Hi-Fi'den yararlanılabilir mi?

Hocam o kısmı anladım fakat o özelliğe sahip cihazlar derken üst düzey ekipmanlardan mı bahsediyoruz? Yani orta seviye bir kulaklıkla Hi-Fi'den yararlanılabilir mi?

Hi-Fi destekli kulaklık ya da hoparlör olması lazım faydalanabilmen için her kulaklıkla kullanabileceğin bir teknoloji değil.

High Fidelity demektir, Hi-Fi. Yani Türkçesi "Yüksek Sadakat". Bu ne demektir? Kullandığın HiFi ekipmanlar, sanatçı kayıt studiosunda ne duyuyorsa sana onu getirmeyi amaçlar. Bu nedenle çok ciddi ArGe ve teknik bilgi ve yüksek kaliteli materyal gerektirir.

Sonuç; Ucuz bir ürünün üzerinde HiFi yazıyorsa yalan söylüyor demektir. HiFi ekipmanların markalarını, bu işle uğraşmıyorsanız, bir audiofil değilseniz duymamışsınızdır.
Spotify Hi-Fi getireceğini duyurmuştu. Apple Music'te halihazırda olan bir özellik zaten. Hi-Fi nedir? Araştırdım fakat net bir cevap bulamadım. Bu teknolojiden nasıl yararlanılır?
Spotify'ın HiFi hizmetinden fazla beklentiniz olmasın. HiFi yukarıda da anlattığım gibi "kayıt studiosundaki müziği" vaadeden bir teknoloji. O nedenle çoğunlukla akustik performanslarda anlaşılır olur ve HiFi ekipmanlarının olması lazım. HiFi ekipmanlar çok çok pahalıdır.

Son düzenleme:
High fidelity demektir, Hi-Fi. Yani türkçesi "yüksek sadakat". Bu ne demektir? Kullandığın Hi-Fi ekipmanlar, sanatçı kayıt studiosunda ne duyuyorsa sana onu getirmeyi amaçlar. Bu nedenle çok ciddi arge ve teknik bilgi ve yüksek kaliteli materyal gerektirir.

sonuç; ucuz bir ürünün üzerinde Hi-Fi yazıyorsa yalan söylüyor demektir. Hi-Fi ekipmanların markalarını, bu işle uğraşmıyorsanız, bir audiofil değilseniz duymamışsınızdır.

Spotify'ın Hi-Fi hizmetinden fazla beklentiniz olmasın. Hi-Fi yukarıda da anlattığım gibi "kayıt studiosundaki müziği" vaadeden bir teknoloji. O nedenle çoğunlukla akustik performanslarda anlaşılır olur ve Hi-Fi ekipmanlarının olması lazım. Hi-Fi ekipmanlar çok çok pahalıdır.

Hocam bir şey soracağım Sony'nin de Hi-Fi kulakliklari var ama 2500 TL falan pahali ama çok çok da değil onun hakkinda ki dusunceniz nedir?

Kullanabilmek için cihazınızda Hi-Fi desteği (tercihen 32bit DAC) olması ve kulaklığın da Hi-Fi destekli olması gerekmekte.

Hocam bir şey soracağım Sony'nin de Hi-Fi kulakliklari var ama 2500 TL falan pahali ama çok çok da değil onun hakkinda ki dusunceniz nedir?
Marka, frekans cevabı, direnci gibi milyonlarca parametre var. TÜm 2500TL'lik kulaklıklar iyidir diyemem. Bunun dışında o kulaklığı besleyecek iyi bir kulaklık amfin de olmalı. Cep telefonlarının çıkışları bir çok HiFi kulaklığı besleyebilecek gücü sağlayamıyor.

High Fidelity demektir, Hi-Fi. Yani Türkçesi "Yüksek Sadakat". Bu ne demektir? Kullandığın HiFi ekipmanlar, sanatçı kayıt studiosunda ne duyuyorsa sana onu getirmeyi amaçlar. Bu nedenle çok ciddi ArGe ve teknik bilgi ve yüksek kaliteli materyal gerektirir.

Sonuç; Ucuz bir ürünün üzerinde HiFi yazıyorsa yalan söylüyor demektir. HiFi ekipmanların markalarını, bu işle uğraşmıyorsanız, bir audiofil değilseniz duymamışsınızdır.

Spotify'ın HiFi hizmetinden fazla beklentiniz olmasın. HiFi yukarıda da anlattığım gibi "kayıt studiosundaki müziği" vaadeden bir teknoloji. O nedenle çoğunlukla akustik performanslarda anlaşılır olur ve HiFi ekipmanlarının olması lazım. HiFi ekipmanlar çok çok pahalıdır.
Teşekkürler cevap için.

Geri
Yukarı