Hi-Level RAM Takılınca PC'nin Çalışmama Sorunu

erdemblkc

Hectopat
Kişisel bilgisayarımda 4 GB HI LEVEL RAM var. Yanına aynı marka modelin 2 GB olanını aldım. Aldığım RAM'i normal taktığım zaman çalışmıyor fakat BIOS arayüzüne girip takınca Yüklü bellek (RAM): 6,00 GB (kullanılabilir miktar 3,98 GB) diyor ve bilgisayarı yeniden başlattığım zaman, bilgisayar açılmıyor. Kullandığım zımbırtılar bunlar yardım ederseniz sevinirim.

Hi-Level 4GB 1333MHz DDR3 Soğutuculu Ram (HLV-PC10600D3/4G) Fiyatı

Hi-level 2gb 1333mhz Ddr3 Soğutuculu Ram (hlv-pc10600d3/2g) - n11.com

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerinizin yerlerini değiştirin. Eski RAM'i yeniyi taktığınız yere alın yeniyide eskiyi taktığınız yere alın. 4 Slot varsa bütün olasılıkları deneyin. Eğer hiç birisinde sonuç elde etmezseniz BIOS update yapın sorununuz çözülecektir.
Onu da denedim. Format olabilir diye okudum onu deneyeceğim bu akşam belki bir şey değişir. Ram bozuk değil ama değil mi ?

Eğer tek başınada görüntü vermiyorsa RAM sıkıntılı olabilir. Yanlız BIOS update yapmanızı öneriyorum. Bu gibi durumlarda genelde çözüme ulaştırır. Format bu durumunuza malesef çözüm olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı