Hiç arkadaşım kalmadı

Okul arkadaşlarınla ileride iş güç sahibi olduklarından, çoluk çocuk baktıklarından %99 ihtimalle bir daha görüşmeyeceksiniz. O yüzden derslerine yoğunlaş, iyi bir yer kazan güzel bir iş sahibi olmaya bak
Hocam ben o konuda çok karamsarlaştım. Ne yaparsam yapayım işsiz kalacağım vs. Keşke başka bir ülkede doğraymışım vs. Bu konunun asıl sebebi de ülkemizin durumu. İstanbul da yaşıyorum. Burada bi avm var. Evime çok yakın. Öğrenci bileti 54 TL olmuş. Kendi başıma çıkıp eğlenmek istesem ekonomi yüzünden de bir şeyler yapamıyorum.
Oyun oynamayı seviyorsanız DC ile sunucuya ekleyebilirim.
Hocam önceden belki. Şu sıralar discord da bakmıyorum. Oyun da oynamıyorum. Çok bıkmış haldeyim. Ama çok teşekkür ederim.

Okul arkadaşlarınla ileride iş güç sahibi olduklarından, çoluk çocuk baktıklarından %99 ihtimalle bir daha görüşmeyeceksiniz. O yüzden derslerine yoğunlaş, iyi bir yer kazan güzel bir iş sahibi olmaya bak
Böyle yaparsanız hiç arkadaş edinme şansınız olmaz, sağlam dostlar bulursan mezara kadar görüşürsünüz.

Kendine yeni bir arkadaş bul. Sen ister iste istersen isteme illâki olacak. Tesadüfen ya da başka bir olayla olacak arkadaşın. Ben böyle durumlar çok yaşadım. Onları boş ver. Hiç konuşma hatta. Kaçan kovalanır zaten :).

Discordda falan hiç yüzünü gerçekte görmediğin kişilerle takıl. Boş zamanlarında, bana göre yüz yüze konuştuğum herkesten daha iyi.
Hocam öyle bir kaç arkadşaım vardı. Fakat şuan ya çoğu hesabını silmiş. Ya da oyun oynadıkları için çok az konuşuyoruz. İnstagramdan tanımadığım bir kız yazmıştı geçenlerde. Arada onunla konuşuyorum. Şu son 2 ayda öğretmenim dışında konuştuğum tek farklı kişi o.
Kendine yeni bir arkadaş bul. Sen ister iste istersen isteme illâki olacak. Tesadüfen ya da başka bir olayla olacak arkadaşın. Ben böyle durumlar çok yaşadım. Onları boş ver. Hiç konuşma hatta. Kaçan kovalanır zaten :).
Hocam artık nakil falan aldırırım diye düşündüm. Yeni bir okul yeni bi başlangıç. Eğlenceli olabilir.
Böyle yaparsanız hiç arkadaş edinme şansınız olmaz, sağlam dostlar bulursan mezara kadar görüşürsünüz.
Hocam şuan ki arkadaşlarıma bakarsak haklı. Hiç birisi o kadar değer verdiğim insanlar değil. Sadece insan dertleşecek birisi arıyor.

Hocam öyle bir kaç arkadşaım vardı. Fakat şuan ya çoğu hesabını silmiş. Ya da oyun oynadıkları için çok az konuşuyoruz. İnstagramdan tanımadığım bir kız yazmıştı geçenlerde. Arada onunla konuşuyorum. Şu son 2 ayda öğretmenim dışında konuştuğum tek farklı kişi o.

Hocam artık nakil falan aldırırım diye düşündüm. Yeni bir okul yeni bi başlangıç. Eğlenceli olabilir.

Hocam şuan ki arkadaşlarıma bakarsak haklı. Hiç birisi o kadar değer verdiğim insanlar değil. Sadece insan dertleşecek birisi arıyor.
2 ayda bu hale geldiysen kötü olmuş senin için. Ben 4-5 senedir böyleyim :D

Hocam ben o konuda çok karamsarlaştım. Ne yaparsam yapayım işsiz kalacağım vs. Keşke başka bir ülkede doğraymışım vs. Bu konunun asıl sebebi de ülkemizin durumu. İstanbul da yaşıyorum. Burada bi avm var. Evime çok yakın. Öğrenci bileti 54 TL olmuş. Kendi başıma çıkıp eğlenmek istesem ekonomi yüzünden de bir şeyler yapamıyorum.

Hocam önceden belki. Şu sıralar discord da bakmıyorum. Oyun da oynamıyorum. Çok bıkmış haldeyim. Ama çok teşekkür ederim.
Hocam nasıl anlarsanız anlayın ama ne yaparsam yapayım işsiz kalacağım derseniz zaten birşey başaramazsınız. Klişe gibi olsa da bu şekilde başka bir yolu yok. Her anlamda iyi olmaya bakın, her şeyi öğrenin, genel kültürünüz iyi olsun, kitap okuyun, spor yapın. Yazılım, ticaret vs. ilgilenin. Birisi çıktığında siyaset ile konuşmayı öğrenin. Kendi alanınızda başarılı olun. Yapabildiğiniz şeylerin üzerine gidin yapamadıklarınızın değil. Dil öğrenmeye çalışın, gayret edin. Yaşınız daha genç öğrenin, para kazanın, daha mutlu olun. Bu ülkede doğduk yok coğrafya kaderdir yok ben orda olsam neler yapardım falan hepsi palavra. Bende ülkenin halinden memnun değilim yalan yok ama eşeği sağlam kazığa bağlayın ki sonradan başınız yanmasın. Örnek olarak babam da beni severdi sayardı ama senden bu gidişle birşey olmaz derdi bende sinirlenirdim ne yalan söyleyeyim. Ama yalan söylediği ona gösterdim. Yer dolduran değil, yeri doldurulamayan olun.

Özellikle şu dönemin Türk gençleri için ne kadar zor olduğunu anlıyorum kardeşim ancak hepimiz ilk fırsatta dışarı kapağa atmaya çalışırsak nasıl düzelecek? Bir kardeş veya abi tavsiyesi olarak düşün, kendini çok iyi yetiştir. Neyde yeteneğin varsa o alanda uzmanlaş. Bak internete erişebiliyorsun, hiç bir ücret ödemeden bile açık kaynaktan çok güzel bilgi kaynaklarına erişebilirsin. Öğrendiklerinin kalıcı olması için, kendin deneme yanılma yap. Çizim yeteneğin var diyelim, internette çizim tekniklerini araştır. İlk çizdiklerin çöp adam gibi olacak ama 5 yıl sonunda o alanda kendini uzmanlaştırabilirsin. Veya kafan yazılıma basıyor diyelim, indir bir python / node js ve benzeri araçları, yazılıma ilk adımı şimdiden atmaya bak. Vaktini en iyi şekilde değerlendirip kendini yetiştir. Unutma nefes alıyorsak hâlen umut var.

Ben de öyleyim. Ailem haricinde konuşacak kimsem yok. Oyun oynamak da artık bana zevk vermiyor. Gidin Discord'ta sunuculara girin oralarda sohbet edin.

Geri
Yukarı