Hiç arkadaşım yok

Renster

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Şu an bir tane bile arkadaşım yok. Sürekli yalnızım. Kimseyle konuşmuyorum ailem dışında. Okulda da boş boş durup kimseyle iletişim kurmadan eve dönüyorum. Nasıl arkadaş edineceğim? Gerçekten bıktım bundan. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Merhaba. Şu an bir tane bile arkadaşım yok. Sürekli yalnızım. Kimseyle konuşmuyorum ailem dışında. Okulda da boş boş durup kimseyle iletişim kurmadan eve dönüyorum. Nasıl arkadaş edineceğim? Gerçekten bıktım bundan.

Ben de aynen tarif ettiğin gibiyim ama bence çok sıkıntılı bir durum değil. Çok takma kafana.

Hayır yok. Üniversitedeyim ve yeni başladım.

Yine de öyle arada konuşacağın birkaç arkadaş bul. Hazır yeni başlamışsın zaten birilerinin yanına git havadan sudan konuş. Zamanla alışırsın. Asosyal olma sakın. Bir grup bul kendine. Kafa dengi olmaması biraz üzücü. Alışırsın zamanla çevrene @lapsekilli bıg smoke daha iyi yardımcı olur.

Ah bee bulunca edinesi gelmiyor insanın, bulamayınca da arkadaş yok diyoruz. :(
Yani bazen böyle hissediyorum çoğu zaman arkadaşım olmaması gibi bir derdim olmuyor ama bazen içimden arkadaşımın olmaması gibi düşünceler geçiyor.
Ama şuan arkadaşsızlık derdim yok, eğer arkadaş ihtiyacı hissedersem geçmişte edindiğim arkadaşlarımla iletişime geçmeye çalışacağım. Özellikle arkadaşlık listelerimde genellikle çok iletişim kurmadığım, belki de iletişimi bıraktığım insanlar var.

Merhaba. Şu an bir tane bile arkadaşım yok. Sürekli yalnızım. Kimseyle konuşmuyorum ailem dışında. Okulda da boş boş durup kimseyle iletişim kurmadan eve dönüyorum. Nasıl arkadaş edineceğim? Gerçekten bıktım bundan. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Merhaba. Benzer durumu iki defa yaşadım. Birisinde kimseye açılamadığım için yıllarım berbat oldu, birisinde de açılabildiğim için yıllarım çok güzel geçti. Yıllar derken ikisi ayrı yıl değil bu arada, farklı ortamlar yani onu kastediyorum. İnsanları kendi zevklerinize sürüklemeyi deneyebilir, yada kendinizi onların zevklerine sürükeyip ''belki güzeldir'' diye düşünebilirsiniz.
Ama eğer buda olmuyorsa, farklı ortamlara gitmeyi deneyin. Örneğin herkese açık bir uygulamada bir arkadaş grubu güzel bir ortam olabilir, yada gittiğiniz bir spor klübü de farklı bir ortam olabilir. İnsan bence yanlız yaşayamıyor, hayatınızda başarılar dilerim..

Yeni konular

Geri
Yukarı