Hiç bilgisi olmayan biri video seyrederek bilgisayar montajlayabilir mi?

Kendiniz toplayın video izleyerek ilk başlarda bende tedirgindim fakat artık o kadar çok yaptım ki çok kolay geliyor. CPU stok soğutucusunda termal macun olur bilginiz olsun.

Arkadaşlar bilgisayar topluyorum. Montajını kendim yapmak ıstıyorum. Montajı yapabılecegıme ınanıyorum fakat kablo baglantıları konusunda şüphelerim var. Bir de kurulum yaptıktan sonra BIOS ayarlari ve bilgisayarın kararlı calısması ıcın neler yapılması gerekiyor bır bılgım yok. Konsoldan PC'ye gecıyorum. Sizce bir bilgisayarcıya 1000TL verip kurdukmak mı mantıklı olan?

Video izledim imanim gevredi cok kucuk kablolar oluyor.

Arkadaşlar bilgisayar topluyorum. Montajını kendim yapmak ıstıyorum. Montajı yapabılecegıme ınanıyorum fakat kablo baglantıları konusunda şüphelerim var. Bir de kurulum yaptıktan sonra BIOS ayarlari ve bilgisayarın kararlı calısması ıcın neler yapılması gerekiyor bır bılgım yok. Konsoldan PC'ye gecıyorum. Sizce bir bilgisayarcıya 1000TL verip kurdukmak mı mantıklı olan?

Ben öyle yaparak öğrendim. İlk bilgisayarım hazır gelmişti. Parça temizliği yapmak istedim yıllar sonra. Arkadaşım biraz daha bilgiliydi o sıra onu çapırdım işlemciye kadar sökmüştüm sadece. Artık PC'yi kendim kurup söküyorum. Bunlar video izlenerek öğrenilir zaten. 1K da fazlaymış bu arada ben bilmesem bile vermezdim o kadar.

Ben %35 tecrübe ederek %65 video izleyerek öğrendim aslında çok basittir yine de az bir şey ingilizceniz varsa daha rahat edersiniz özellikle BIOS'ta.

Ben öyle yaparak öğrendim. İlk bilgisayarım hazır gelmişti. Parça temizliği yapmak istedim yıllar sonra. Arkadaşım biraz daha bilgiliydi o sıra onu çapırdım işlemciye kadar sökmüştüm sadece. Artık PC'yi kendim kurup söküyorum. Bunlar video izlenerek öğrenilir zaten. 1K da fazlaymış bu arada ben bilmesem bile vermezdim o kadar.
Aslında videolara baktığımda yapabileceğime inanıyorum,öylede yapıcam.Tek takıldığım taraf kurduktan sonra kararlı çalışması için yapılması gereken bios,windows vs. ayarları onlarıda araştırıp halledicem artık

Hocam bazen kablolar biraz kafa karışıklığı çıkarabilir ama onun dışında bilgisayar toplamak çok kolay. Bilgisayarcı ya götürmeyin kendiniz yaparsanız çok daha iyi olur.

Aslında videolara baktığımda yapabileceğime inanıyorum, öylede yapacağım. Tek takıldığım taraf kurduktan sonra kararlı çalışması için yapılması gereken BIOS, Windows vs. ayarları onları da araştırıp halledeceğim artık.

BIOS Windows ayarlar içinde konu açarsınız yardımcı oluruz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı