Hiç bilmeyen birine Linux'u anlatmak

Koklu bir degisiklik yapmaniz gerekiyor.
Oncelikle ilk paragraf ile baslayalim, eger illaki cekirdegi aciklayacaksaniz bunu ilk paragrafta yapmanizi ogrenmem. Ilk paragrafta Linux'un gunluk kullanimdaki yerini aciklayabilirsiniz.
Yazim yanlislarini azaltmaniz lazim, bu sayede yazinin anlasilabilirligini artirabilirsiniz.
Aklima gelenler simdilik bunlar, tabii ki daha bircok duzeltme yapilabilir, gerisini kendiniz halledersiniz.

Koklu bir degisiklik yapmaniz gerekiyor.
Oncelikle ilk paragraf ile baslayalim, eger illaki cekirdegi aciklayacaksaniz bunu ilk paragrafta yapmanizi ogrenmem. Ilk paragrafta Linux'un gunluk kullanimdaki yerini aciklayabilirsiniz.
Yazim yanlislarini azaltmaniz lazim, bu sayede yazinin anlasilabilirligini artirabilirsiniz.
Aklima gelenler simdilik bunlar, tabii ki daha bircok duzeltme yapilabilir, gerisini kendiniz halledersiniz.

Sağ olun hocam. İyi geceler, iyi sosyaller.

Yabancı kaynaklardan araştırdınız mı? Linux İngilizce bilinmediği zaman zor olabiliyor.
Zaten Türkçe kaynak yoktu konuyla alakalı zorunlu olarak İngilizce kaynaklara yöneldim. Linux Mint 20.3 kullanıyordum. Verilen kodları uç birime yazdım fakat ben de çalışmadı Ubuntu ya da Debian içinmiş o kodlar. Linux Mint 20.3 için bulamadım bir türlü. Hatta Technopatta bile konu açtım pek yardım eden olmadı.

Zaten Türkçe kaynak yoktu konuyla alakalı zorunlu olarak İngilizce kaynaklara yöneldim. Linux Mint 20.3 kullanıyordum. Verilen kodları uç birime yazdım fakat ben de çalışmadı Ubuntu'ya da Debian içinmiş o kodlar. Linux Mint 20.3 için bulamadım bir türlü. Hatta Technopat'ta bile konu açtım pek yardım eden olmadı.

Ubuntu ve Debian da çalışanlar zaten Mint için de çalışması lazım ama nasıl çalıştıracağını bilmen lazım. Sen illaki bir yerde hata yapmışsındır. Bu attığım kaynağı deneyebilirsin, her distro için geçerli olan Appimage kullanıyor.

Geri
Yukarı