Hiç dost kazığı yediniz mi?

CovidTR

Picopat
Yer
Mezarlık
Arkadaşlar, hiç dost kazığı yediniz mi?
Ben çok dost kazığı yedim ortaokulda. Hep beni başkalarına karşı kışkırtırlardı, hep kavga ederdim hatta ortaokul 7. sınıfta beni kilolu bir çocuğa karşı kışkırtmışlardı. Çocuğun burnunu kanatmıştım diye disipline gitmiştim ve tutanak tutulmuştu, ayrıca 1 hafta uzaklaştırma almıştım.

Bir de ortaokulda sürekli benden borç para alıp söz yarın vereceğiz deyip vermezlerdi.

Bir kerede ortaokul 8. sınıfta bir arkadaşımla hoca hakkında konuşmuştuk, sonra gidip beni hocaya söyledi ve ondan sonra bir daha onunla konuşmadım. Yani çoğu kez dost kazığı yedim.

Siz de böyle dost kazığı yediğiniz anıları anlatır mısınız?

Alkollü ortamda bulunmam. Alkolün tüketildiği evde de durmam. Bütün arkadaşlarım da bunu bilirler ve ona göre hareket ederler normalde.

Üniversitenin sonunda son kez birlikte bir şey yapalım dedik. Onca fikir sunduk birbirimize. Nihayetinde alkollü bir akşam planı yaptılar. 5 yıllık birliktelik, sonunda bensiz geçirilen bir gece ile sona erdi.

Arkadaşlar, hiç dost kazığı yediniz mi?
Ben çok dost kazığı yedim ortaokulda. Hep beni başkalarına karşı kışkırtırlardı, hep kavga ederdim hatta ortaokul 7. sınıfta beni kilolu bir çocuğa karşı kışkırtmışlardı. Çocuğun burnunu kanatmıştım diye disipline gitmiştim ve tutanak tutulmuştu, ayrıca 1 hafta uzaklaştırma almıştım.

Bir de ortaokulda sürekli benden borç para alıp söz yarın vereceğiz deyip vermezlerdi.

Bir kerede ortaokul 8. sınıfta bir arkadaşımla hoca hakkında konuşmuştuk, sonra gidip beni hocaya söyledi ve ondan sonra bir daha onunla konuşmadım. Yani çoğu kez dost kazığı yedim.

Siz de böyle dost kazığı yediğiniz anıları anlatır mısınız?

Biraz saflık olmuş kendiniz hakkında eleştiriye açıksanız tek kelimede kullanılmışsınız. Soruya gelecek olursak onca şey vad edip kendini hissettirmeyip giden noluyo diye sorarsakta cevap vermiyen kişiler çoktu sanırım bize düşmanlardan daha çok kendinimiz zarar veriyoruz.

2008-2010 arasında çalıştığım zamanlarda hak, hukuk, emanet, dürüstlük gibi değerlerde işverenime karşı asla yanlışım olmamıştı.Hatta 2.bir magaza actıgında oraya beni paranın toplanması kendisine teslim edilmesi gibi mevzularda sorumlu olarak atamıştı(Asla parasal anlamda aklında soru işareti bırakmayacağımı bildiğinden).

Neyse konu baya uzun da özetle sonuca geleyim, bir gün bu işveren 2 adet TV almıştı değerleri 5500TL.Kendisinin bankaya borcu oldugundan alamıyordu, senet üzerinden aldı ve senete ben imza attım.Neyse üniversiteye başladım, zaman geçti derken aradan 2 sene filan geçti bankadan eve ihbar mektubu geldi, "2 hafta içerisinde aşağıdaki borcu ödemezseniz haciz için gerekli kanuni işlemler başlatılacaktır" tarzında, ve tahmin edilecegi üzere borç 5500TL+faizi...

3-4 ay uğraştık ettik, hatta magazayı dagıtma planları bile yaptım da, en son Allah'ından bulsun deyip, borç harç ödedik.

O gün bu gün artık kardeşim bile olsa asla kimseye %100 güvenmiyorum.Elbet bir gün hesaplaşacaz onla da, acı bir ders almış olduk.

2008-2010 arasında çalıştığım zamanlarda hak, hukuk, emanet, dürüstlük gibi değerlerde işverenime karşı asla yanlışım olmamıştı. Hatta 2.bir magaza actıgında oraya beni paranın toplanması kendisine teslim edilmesi gibi mevzularda sorumlu olarak atamıştı(asla parasal anlamda aklında soru işareti bırakmayacağımı bildiğinden).

Neyse konu bayağı uzun da özetle sonuca geleyim, bir gün bu işveren 2 adet TV almıştı değerleri 5500TL. Kendisinin bankaya borcu oldugundan alamıyordu, senet üzerinden aldı ve senete ben imza attım. Neyse üniversiteye başladım, zaman geçti derken aradan 2 sene falan geçti bankadan eve ihbar mektubu geldi, "2 hafta içerisinde aşağıdaki borcu ödemezseniz haciz için gerekli kanuni işlemler başlatılacaktır" tarzında, ve tahmin edilecegi üzere borç 5500TL+faizi...

3-4 ay uğraştık ettik, hatta magazayı dagıtma planları bile yaptım da, en son Allah'ından bulsun deyip, borç harç ödedik.

O gün bugün artık kardeşim bile olsa asla kimseye %100 güvenmiyorum. Elbet bir gün hesaplaşacaz onla da, acı bir ders almış olduk.

Çok iyi yapıyorsunuz bu devirde kimseye güvenilmez siz çok kötü dost kazığı yemişsiniz.
Biraz saflık olmuş kendiniz hakkında eleştiriye açıksanız tek kelimede kullanılmışsınız. Soruya gelecek olursak onca şey vad edip kendini hissettirmeyip giden ne oluyor diye sorarsakta cevap vermiyen kişiler çoktu sanırım bize düşmanlardan daha çok kendinimiz zarar veriyoruz.

Evet çok safım ve hep kullanıldım.

Geri
Yukarı