Hiç gitar bilgisini olmayan biri için oynatma liste önerisi

Dark Dean

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar elimde klasik gitar var. Aranızda illa kursa gitmeden sadece video ile öğrenip güzel sonuçlar alan arkadaşlar vardır. Gitara dair hiçbir şey bilmiyorum. Başarılı ve ilerleme kaydedeceğim bir ders videoları olan oynatma listesi istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Başlangıç seviyesi şarkıları (video yardımı da alarak) öğrenmeye başlayabilirsiniz. Godfather, Nothing Else Matters, Shape of My Heart, Stairway to Heaven gibi şarkılarla başlayabilirsiniz. Müzik teorisi de çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim. Daha sonra zaten kursa ihtiyaç duymaya başlarsanız bir tanesine yazılırsınız.

Ayrıca YouTube'daki yabancı kaynakları da kullanmayı ihmal etmemenizi de öneriyorum.

Başlangıç seviyesi şarkıları (video yardımı da alarak) öğrenmeye başlayabilirsiniz. Godfather, nothing else matters, shape of my heart, stairway to heaven gibi şarkılarla başlayabilirsiniz. Müzik teorisi de çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim. Daha sonra zaten kursa ihtiyaç duymaya başlarsanız bir tanesine yazılırsınız.

Ayrıca YouTube'daki yabancı kaynakları da kullanmayı ihmal etmemenizi de öneriyorum.

Hiçbir bilgim yok. Önerebileceğiniz ders videoları olan bir oynatma listesi var mı?

Ben elektro gitar çalıyorum. Yeni başlayanlar arasında Marty'yi bilmeyen çok azdır :) Gitar türü farklı olsa da genellikle teknikler aynıdır. Farklı enstrümanlar ama notalar aynı yerlerde sonuçta.
1686493124006.png

Türkçe ücretsiz eğitim videosu çeken kim vardır bilmiyorum. Klasik gitar çalan arkadaşlar önerilerde bulunabilir.

Tamamen sizin dinlediğiniz müzik türüne göre öğrenirsiniz. Türkçe arabest rap dinliyorsanız gitar öğrenemesiniz. Onun dışında bu abimizi öneriyorum https://www.youtube.com/@gitarselim

Hiçbir şey bilmediğim için temel olmadan çalmak bir sıkıntı olmaz umarım. Kanala baktım ama metotlar falan vardı. Klasik gitar ile ilgili oynatma listesi yoktu.

Ben elektrogitar çalıyorum. Yeni başlayanlar arasında Marty'yi bilmeyen çok azdır :) gitar türü farklı olsa da genellikle teknikler aynıdır. Farklı enstrümanlar ama notalar aynı yerlerde sonuçta.
Eki Görüntüle 1816577

Türkçe ücretsiz eğitim videosu çeken kim vardır bilmiyorum. Klasik gitar çalan arkadaşlar önerilerde bulunabilir.

Umarım öğrenebilirim.

Tavsiyem dinlediğiniz Müzik türüne göre gitar çalma stillini öğrenmeniz.

Hiçbir şey bilmediğim için temel olmadan çalmak bir sıkıntı olmaz umarım. Kanala baktım ama metotlar falan vardı. Klasik gitar ile ilgili oynatma listesi yoktu.

Umarım öğrenebilirim.
Öğrenirsin1 yıl ipin ucunu bırakma kendin bile inanamıyacaksın.

Tavsiyem dinlediğiniz müzik türüne göre gitar çalma stillini öğrenmeniz.

Öğrenirsin1 yıl ipin ucunu bırakma kendin bile inanamayacaksın.

Gitarı o yüzden seçtim. Fakat kurs işine girmek istemiyorum. Güzel bir ders veren gelişebileceğim derslerin olduğu oynatma listesini o yüzden konuyu açtım. Sanırım en iyi yol sadece müzik zevkine göre. Sizin dediğinize göre.

Selim hocanın kurs videoları faydalı fakat klasik gitar için uygun değil öğrettiği çoğu şey elektro gitar tekniği ile alakalı Udemy'den klasik gitar dersi satın almanız en mantıklısı olur. Çünkü çoğu youtuber "gitarist" arkadaş 5 akorla 1000 şarkı nasıl çalınır diye video atıp hiçbir şey öğrenmemeyi aşılıyor. Kurs olarak Vehbi Can Uyaroğlu'nun kursunu öneririm pilot bölüm olarak şuna bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selim hocanın kurs videoları faydalı fakat klasik gitar için uygun değil öğrettiği çoğu şey elektrogitar tekniği ile alakalı Udemy'den klasik gitar dersi satın almanız en mantıklısı olur. Çünkü çoğu YouTuber "gitarist" arkadaş 5 akorla 1000 şarkı nasıl çalınır diye video atıp hiçbir şey öğrenmemeyi aşılıyor. Kurs olarak vehbi can uyaroğlu'nun kursunu öneririm pilot bölüm olarak şuna bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oynatma listeleri o şekilde ilerliyor çoğunluğu. Uzunca bilgilendirenlerde beni çok sıkıyor. Dikkat dağınıklığı olduğu için uzun videoları çok izleyemiyorum.

Geri
Yukarı