Hiç hacklendiniz mi?

Hacklenmedim ama Chromium tabanlı virüs yedim. Windows cracklemeye çalışıyordum Gezginlerden KMSpico indirdim bi baktım aaaa ortalık pavyon. Neyse sonra format attım gittim hemen orjinal Windows 10 key'i aldım 15Tl ye. O gün bu gündür korsan kullanmıyorum. Hatta şuan Kaspersky İnterner Security bile kullanıyorum. Virüs yediğim zamanlar defenderi de regedit'ten kapamıştım.:)

Zamanında school bus diye bir hack programı denemelerim olmuştu. Hacklerken kendimde hacklenmiştim. Hatta eleman hacklemeden önce kendi bilgisayarını korumayı öğrenmelisin demişti.

Dün gece hacklendim bildirim gelir gelmez iki faktorlü doğrulamayı aktif edip virüse tokat attım Malwarebytes ile.

Nasıl hacklendiniz?

.Pak dosyasını açıcak program arıyordum teknik bilgim var ve sistemde düşük olduğu için antiviüs kullanmadım .exe dosyasın indirdim açtığım gibi arka plana geçti çakal. Telefona bildirim geldi hesaba giriş yapılıyor bu kodu doğrulayın diye Instagram'dan. Bende hesapları güvene alıp çaktım virüse tokadı Malwarebytes'la.

Orta okulda falandım yada lise 1 tam hatırlamıyorum ilköğretimde başlamıştım bir oyuna 5 yıl boyunca aralıksız oynamıştım birgün hesabıma gireyim derken şifre yanlış dedi mail adresime baktım mailime girip sadece oyun hesabını çalmışlardı başka maile aktarmışlardı.Başka bir mailden'de oyuna sıfırdan başla gülücük atmışlardı :D Valla çoçuk aklı ama 1 ay boyunca üzülmüştüm :D

Yeni konular

Geri
Yukarı