Yabancı bir adresten gelen "Hacklendiniz" maili

brncmuharrem

Hectopat
Merhaba. Bir mail aldım, yabancı garip bir e-posta üzerinden. Birkaç kullandığım şifre yazıyor ve altında dosya olarak masaüstümden alınmış bir ekran görüntüsü ve ekteki fotoğraf vardı. Ben de bilgisayarıma temiz kurulum yaptım. Kurtulmuş muyumdur? Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-05-25-00-01-17-753_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2023-05-25-00-01-17-753_com.google.android.apps.docs.jpg
    87,3 KB · Görüntüleme: 260
Merhaba. Bir mail aldım, yabancı garip bir e-posta üzerinden. Birkaç kullandığım şifre yazıyor ve altında dosya olarak masaüstümden alınmış bir ekran görüntüsü ve ekteki fotoğraf vardı. Ben de bilgisayarıma temiz kurulum yaptım. Kurtulmuş muyumdur? Ne yapmalıyım?
Temiz kurulum yaptıysanız maili itibar etmeyin, eğer mesaj içeriğinde mailleriniz veya şifreleriniz yazıyorsa kullandığınız sitelerde değişiklik yapmanızı tavsiye ederim.

Format atın ve şifrelerinizi değişin. Ancak eğer sisteme bulaşan bir RAT yediyseniz bilmiyorum.

Şirket mailime "seni p*rno izlerken kameradan kaydettim" tarzı bir mail gelmişti ve aynı şekilde btc karşılığı sileceğini söylemişti. Kafaya takmayın.

Bu tür şeyler her zaman yemdir. Kimse hack durumunu söylemez fidyeciler hariç. Onların da hack sayılmaz :) Direk mail atmazlar. Ödemeden vs bahsederler.

Yeni konular

Geri
Yukarı