Hiç haksız yere kısıtlama yediniz mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Imgur'a fotoğraf yükledim diye ceza yemiştim. Yorum yazma kısmında foto yüklerken Imgur desteği var sistemin, ancak siteyi kullanmak yasak ahah. Aşırı saçma bir kural.
Fotoğraf veya resimler silinmesin, ileride konuya gelecekler de görebilsin diye var bu kural. Imgur desteği de XenForo ile geliyor olabilir ya da bazı istisnai durumlarda başka servisleri kullanmaya izin verilebiliyor diye biliyorum. O nedenle de bulunuyor olabilir. Kural varsa uygulanır, desteğin bir anlamı yok.

Moderatörler uyarı verirken ismini bile belirtmiyor. Moderasyon Ekibi adı altında veriliyor cezalar. Bu da hangi moderatörün daha cani olduğunu gizliyor. İsim vermeyeyim; Skorpion avatarlı bir moderatör vardı, ceza vermekten resmen keyif alırdı. Hatta geçenlerde "uyar tuşuna vuruş hissi getirilse güzel olur, çok hissiz bir tuş" dedi. Çok şükür ki artık moderatör değil, olmayı da düşünüyormuş. Rahat rahat kötüleyebilirim. Verdiği uyarılarda isim belirtme zorunluluğu olsa, verdiklerinin çeyreğini falan veremezdi.

Aynı şekilde bir moderatör daha vardı, adını bir müzik grubu yapmıştı. Zevk alıyor muydu bilmiyorum fakat bazen ağır cezalar veriyordu. Tekrar moderatör olma ihtimali olduğu için bir şey demiyorum. Moderatörlüğü bitince açtığı konulardan birinde cezalardan yakınmıştı, ben de gülmüştüm. Hep sen mi bizi yakacan, az da sen yan demiştim.

Hangi moderatörün ceza verdiğini bilememek çok kötü, ilerde devran dönerse yapacak bir şeyin olmuyor.

Kimin verdiğini her ne kadar bilmesem de, sanırım Şanışer'ci arkadaştan henüz uyarı yemedim. Çok dikkatliyim bu aralar :D.

Aynı şeyi tekrar etmediniz. Birden çok cümleyi tek cümle halinde yazdınız. "Bugün eve geldim. Evde ne vardı?" Yerine "bugün eve geldim evde ne vardı?" Yazmak gibi.

Hani nerede uyarının sonundaki nokta? 😃

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (830).png
    Ekran Görüntüsü (830).png
    3,6 KB · Görüntüleme: 43
@Mithat Berhan bilmiyorken çok mu seviyorduk umutmeister'i mesela? Şimdi kimin yaptığını tam olarak bilmesek de akiyorm'u, Shimada Sensei'yi ve seni daha çok seviyoruz. Bence sevilmeyen yöneticiler işini iyi yapmadığı için sevilmiyordur. Umutmeister'in iyi yaptığını sanmıyorum mesela, çoğu kişi yokluğundan memnun.

AMD fan boyu bir süper moderatör benimle uğraşmıştı. Şu an moderatör bile değil kendisi ama dediğim şeyi hem anlamamıştı hem de haksız yere ceza vermişti. O gün anladım ki moderatörleri denetleyecek bir mekanizma yok. Haksız olarak ceza yerseniz, cezayı yediğinizle kalırsınız. Bu forumda öğrendiğim en önemli şey içinde "AMD" kelimesi geçen bir cümlede sakın olumsuz kelimeler kullanmayın. :D

Olayı özetliyorum: Ryzen 4000 serisi mobil işlemcilerin tanıtılmasına az bir süre kala özellikleri gün yüzüne çıkmış ve i7 9700 ile benzer performans sergilemesine karşın 45W TDP gün tüketeceğine ilişkin bir tablo vardı. Ben o konuya "bu kadar düşük TDP'ye sahip olup Intel'in masaüstü bir işlemcisine kafa tutması ve bunu daha düşük enerji ile yapabilmesi çok iyi ancak bunun yanı sıra sıcaklık konusuda çözmüşlerdir umarım" benzeri bir şey yazmıştım. Adam kalktı hocam artık bıkmadınız mı "AMD ısınıyor demekten" diye girişti. Hayatımda böyle okuduğunu anlamayan ve bilgisiz birini görmüüştüm.

Aylar sonra benim "umarım ısı konusu da çözmüşlerdir" temennim de boşa çıktı. AMD'nin mobil işlemcileri cayır cayır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı