Hiç hata yaptınız mı?

Ben istemediğim şeyleri unuturum. Bir arkadaşımı ile aramda bir sürtüşme oldu. Hatalı olan bendim ve kendi hatamı unuttum. Arkadaş öğretmenlerin gözünde benimle kıyaslanamazdı, öğretmenlerde beni haklı gördü ben sonradan hatırladım. Pişmanım. (Pişman olduğum konu, ben hatalı isem hata bende derim. Orada unuttuğum için kendmi çok pis savunmuştum..). Orada yaptığım şey beni çok utandırdığı için unutmayı tercih etmiştim. (Vallahi o konuda iyiyim, istediğim şeyi unutabiliyor ya da hafızamda bir yere gömüyorum. Bu özelliğim olmasa belki şu an antidepresan kullanırdım o derece.)

Hiç hata yaptınız mı? Sonradan pişman olmanıza rağmen vicdan azabı duydunuz mu?

Vallahi yalan olmasın ömrüm boyunca 100-7200 arası hata yaptığımı varsayıyorum ama vicdan azabı çekmiyorum diyorum yaptıysam vardır bir bildiğim en başlarda biraz acayip hissediyordum vicdan azabından çok pişmanlık gibi sonra içimdekileri yazıya döküp kitaplar yazdım şimdi mükemmelim tavsiye ederim kitap yaz.

Çok vicdan azabı duymasam da yaptığım büyük bir hata yüzünden benden kan alındığı bir an oldu. Ünlü bir boya firmasının boya kodlarını girip karışım hazırladığı bilgisayarlarından birinde bir sorun olmuştu. O zamanlar daha toyken uğraştım, sorunu bulmak için uğraşırken PSU arkasında bir switch gördüm. Belki bununla alakalı olabilir diyerek o switchi değiştirip bilgisayara güç verdim çalıştırmak için. Şimdi bazı benzer şeyi yapmış arkadaşlar ne olduğunu anlamıştır. Bilmeden 230V switchini 110V olarak değiştirdim ve sonucunda PSU patladı. Dışarıdan alıp takabileceğin bir tipteki PSU değildi, özel siparişle getirmek gerekenlerdendi.

Sonuç olarak o bilgisayarın çalışamadığı ve iş göremediği için oluşan iş kaybının faturası şirkete yollandı, sözleşme gereği tazminat yoluna gittiler. Sonradan aklımıza o anda başka firmalardan birinde o tür PSU'nun olabileceği aklımıza geldi de kullanılmayan bir cihazdan onu söküp geçici olarak boya fabrikasındaki o bilgisayara bağladık. Yoksa 2 günlük değil, en az 3 haftalık bir süre için tazminat ödemek zorunda kalacaktık, bu da benim işten atılma ve şirket için karşılaması zor büyük bir maddi külfet nedeni olacaktı.

Şanslıyım ki şirket sahipleri beni sevdiği ve gelecek gördüğü için çok üstüme gelmediler ama kendim vicdan yapıp tazminatı karşılamak istediğimde hayır demediler. 7 ay boyunca maaşımın yarısını elden geri verdim, sonra öğrendim ki o tazminat için 7 değil yaklaşık 25 ay maaşımın yarısının kesilmesi gerekiyordu. :)

Not: 2007 ya da 2008 yılında oldu bu olay. Daha çok toydum o dönemlerde, fazla gülmeyin. :D

Çok vicdan azabı duymasam da yaptığım büyük bir hata yüzünden benden kan alındığı bir an oldu. Ünlü bir boya firmasının boya kodlarını girip karışım hazırladığı bilgisayarlarından birinde bir sorun olmuştu. O zamanlar daha toyken uğraştım, sorunu bulmak için uğraşırken PSU arkasında bir Switch gördüm. Belki bununla alakalı olabilir diyerek o Switch'i değiştirip bilgisayar güç verdim çalıştırmak için. Şimdi bazı benzer şeyi yapmış arkadaşlar ne olduğunu anlamıştır. Bilmeden 230V Switch'ini 110V olarak değiştirdim ve sonucunda PSU patladı. Dışarıdan alıp takabileceğin bir tipteki PSU değildi, özel siparişle getirmek gerekenlerdendi.

Sonuç olarak o bilgisayarın çalışamadığı ve iş göremediği için oluşan iş kaybının faturası şirkete yollandı, sözleşme gereği tazminat yoluna gittiler. Sonradan aklımıza o anda başka firmalardan birinde o tür PSU'nun olabileceği aklımıza geldi de kullanılmayan bir cihazdan onu söküp geçici olarak boya fabrikasındaki o bilgisayara bağladık. Yoksa 2 günlük değil, en az 3 haftalık bir süre için tazminat ödemek zorunda kalacaktık, bu da benim işten atılma ve şirket için karşılaması zor büyük bir maddi külfet nedeni olacaktı.

Şanslıyım ki şirket sahipleri beni sevdiği ve gelecek gördüğü için çok üstüme gelmediler ama kendim vicdan yapıp tazminatı karşılamak istediğimde hayır demediler. 7 ay boyunca maaşımın yarısını elden geri verdim, sonra öğrendim ki o tazminat için 7 değil yaklaşık 25 ay maaşımın yarısının kesilmesi gerekiyordu. :)

Sende de var bir şeyler aga. 😂 😂 😂

Geri
Yukarı