Hiç sevgilim olmadı

Merdo44

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba ben. Buğra 19 yaşındayım. Asosyal bir gencim yeni lise mezunu oldum hiç hayattımda sevgilim bile olmadı, arkadaşlarım da hiç olmadı. Hep beni sattılar bir de hep köpek sahibi olmak istedim çünkü tek beni anlayacak olan evcil hayvandır. Benim ne zaman sevgilim olacak mı bilmiyorum. Sıkılıyorum hayattan. Hayattan soğudum yeter ya bıktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben. Buğra 19 yaşındayım. Asosyal bir gencim yeni lise mezunu oldum hiç hayattımda sevgilim bile olmadı, arkadaşlarım da hiç olmadı. Hep beni sattılar bir de hep köpek sahibi olmak istedim çünkü tek beni anlayacak olan evcil hayvandır. Benim ne zaman sevgilim olacak mı bilmiyorum. Sıkılıyorum hayattan. Hayattan soğudum yeter ya bıktım.
Maddi durum bence en büyük etken o yoksa spor salonunda kas yapmaya başla.

Ben de liseden yeni mezun oldum, sevgilim olmadı, arkadaşım yok denecek kadar az ki onlarla da öyle görüştüğüm yok yani. Spora yazıldım, bir kaç ay sonra da yabancı dil kursuna gideceğim sosyalleşme adına.

Şu işler artık o kadar basite alınıyor ki... Sadece sevgili yapmak için yapan, ortamda havam olsun veya sosyelleşeyim diye sevgili yapmak çok saçma. İyikide olmamış. Aşk denilen şey 1 kere yaşanır ama millet elinde olsa her hafta sevgili değiştirecek. Trajikomik.

Şu işler artık o kadar basite alınıyor ki... Sadece sevgili yapmak için yapan, ortamda havam olsun veya sosyelleşeyim diye sevgili yapmak çok saçma. İyikide olmamış. Aşk denilen şey 1 kere yaşanır ama millet elinde olsa her hafta sevgili değiştirecek. Trajikomik.
Benim amacım millete hava atmak, sevgili yapmak için yapmak değil. Gerçekten sevip sevilip olursa hep onla gitmek. Ama dediğin haklı çoğu kişi 4 5 ayda bir sevgili değişiyor sebebi de karakter uyumu değil tip.

Dışarı çık tek başına gez dolaş. Yeni mekanları dene. Eğlenirsin en azından. Tek başına eğlenmeyi öğren. Hayatında her zaman biri olmuyor zaten. Sürekli birini bekleyeceksen hayatta çok şey kaçırırsın. Arkadaş veya sevgili yapmayı boş ver demiyorum ama tek başına olmayı öğren. İlla bulursun bir arkadaş veya sevgili.

Dışarı çık, spor yap, araban olsun, milyon milyar dolarların olsun... Bunların hepsini bir kenara bırak, senin gibi olan milyonlarca insan var ve bu gayet normal. Yaşın henüz 19, çocukluktan çıkalı çok olmadı. Sevgi, aşk, ilişkiler bunlara nasıl anlam yüklediğin önemli ancak acele etmenin de hiçbir anlamı yok. Bir köpek edinmek istiyorsan edin ama kendini asosyal olarak tanımlama, en azından kestirip atacak şekilde bu sözü kullanma.

Önünde güzel ve uzun bir hayat var.

Bu şarkıyı sana hediye ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dışarı çık, spor yap, araban olsun, milyon milyar dolarların olsun... Bunların hepsini bir kenara bırak, senin gibi olan milyonlarca insan var ve bu gayet normal. Yaşın henüz 19, çocukluktan çıkalı çok olmadı. Sevgi, aşk, ilişkiler bunlara nasıl anlam yüklediğin önemli ancak acele etmenin de hiçbir anlamı yok. Bir köpek edinmek istiyorsan edin ama kendini asosyal olarak tanımlama, en azından kestirip atacak şekilde bu sözü kullanma.

Önünde güzel ve uzun bir hayat var.

Bu şarkıyı sana hediye ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sağol.

Yaşıtız ve bende asosyalim ailem beni anaokuluna kimse ile konuşmak istemediğim için yazdırmış. Lisede vaktimi hep defterime bir şeyler karalayarak ve yazarak geçirdim hatta akran zorbalığına uğradım.

Sosyalleşme veya cinselliğe (duygusal yakınlık kurma sevgi gösterme ve cinsellik) ihtiyaç duyuyorsan ve bir yandan yapmak istemiyorsan (motivasyonsuzluk, özgüvensizlik veya ne yapacağını bilmeme... Gibi sebeplerden ötürü). Bu düşünsel ve psikolojik engelleri çözmen lazım.

Kendini ikna ederek olabilir. Mesela özgüvensizsen ve kendine güvenmek için sebebin yok ise o sebebi oluştur. Örnek olarak evde akşam yemeklerini sen yapabilirsin, evini süpürebilirsin, kendine rutin bakım yapan bakılı birisi olabilirsin (her sabah duş alan, tenine ve saçına bakım yapmayı ihmal etmeyen). Bunlar san öz güven verebilir [Çünkü bir şeyler üretiyorsun, başkasının yapmadığı(Erkek çocuk olarak evi temizlemek) ya da yapamadığı(Bakımlı olmak) şeyi yapıyorsun] ya da bir özelliğini geliştirebilirsin başkasının yapamadığını yapmak hem öz güven verir hem de karşı cinsi etkiler (herhalde) örnek olarak diksiyonunu geliştirmek, hızlı koşmak olabilir.
Kendini ikna etmek için bir takım gerçekleri de kendine hatırlatabilirsin.
Kızlarla birlikte olmanın genlerinde oluğu gerçeği. Binlerce yıldır dedelerin üremeyi başarmış ki sende doğmuşsun yani üremek yani bir kızı sevgili olmak(yani kızların senden hoşlanması) genlerinde (daha havalı bir tabir ile kanında) var (binlerce yıl önceki dedelerimizin flört yoluyla üremediklerini biliyorum en azından çoğunun).

Başka insanların zavallı olmasına rağmen kendisine güvendiği gerçeği. (kendimden örnek)şahsın kendisi çakal antrikot dinliyor ve benim white army, Black baron dinleme gülüyor (mal). Önceki cümledeki insanların sayısının az olmadığını ve onların kendine güvendiğini ve kimsenin de bunu yadırgamadığını (ben hariç) düşünerek kendini altta görüyorsan kendini altta görüyor olmanın saçma olduğunu düşünebilirsin.
Hayattaki en önemli şeyin sen olduğu ve onun dışındaki kimsenin önemli olmadığı (kişi önem vermiyorsa) gerçeği. Çünkü bir kere doğacaksın (muhtemelen) ve istediğine ulaşmak için her yolu denemelisin (amaca giden her yol mubahtır demiyorum amacına giden yolda önüne çıkan engelleri aş diyorum).

Not 1: Arkadaşsızlık hafife alınacak ve hor görülecek bir sorun değildir (tabii kişi bundan rahatsız oluyorsa) cemre Demirel'in yalnızlık videosunu izleyebilirsin, o videoda yalnızlıktan rahatsız olmayanların doğal seçilimle elendiğini geriye rahatsız olanların kaldığını ve yalnızlığın ölüm korkusunu ile bağlantılı olduğunu söylüyordu (o video 40dk ama adam sıkıcı konuşmuyor.)

Not 2: Kız arkadaşının olmaması da hor görülüp aşağılanacak ("oooo kız arkadaşın mı yok millet ekmek bulamıyor derdine tüküreyim" denecek) bir sorun değildir (tabii kişi bunu sorun etmiyorsa). Bir kızla birlikte olamamayı sorun etmeyenler muhtemelen daha az ürediler ve nüfustaki sayıları çok daha azaldı ve bundan rahatsız olanların sayısı çok daha fazla oldu bu yaşta beyinin doğal seçilimde elenmemek için (muhtemelen beynin bunu doğal seçilimde elenmemek için yaptığını bilmiyor aynı bilgisayarın 96 derecede kapanacağı için işlem gücünden feragat edip sıcaklığını 95 derecede tutması gibi) sana baskı yapıyor ve bundan rahatsız olman çok doğal.

Not 3: Yazıda çok fazla gereksiz şey var çünkü bunları birkaç yıl önceki kendime yazıyormuş gibi yazdım.
Not 4: Bunlar sadece taktikler ben seni tanımıyorum genel olarak ne yapacağından bahsettim.

Not 5: Forumlara yazdığım ilk yazı bu sebeple yazı kalitesi düşük. "sen liseni yazı yazarak geçirmedin mi yazı kaliten niye bu kadar kötü?" yazdığım yazıları sadece ben okuyabileceğim için kurallara hiç dikkat etmedim aklıma ne geldiyse yazdım zaten süreklide yazmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı