Hiçbir duygum çalışmıyor

Attığınız üzülme emojisi? Yani üzülmüşsünüz. Hissediyorsunuz demek ki.
Hayır aslında öyle değil. Bunu bir karikatür ile izah edeyim. *Aradığım karikatürü şuanda bulamadım o yüzden basitçe çizdim, çizime bakmayın.*

23424.png

Yani; genellikle: Emojiler duygularımızı yansıtmıyor, başkaları görsün diye yapıyoruz.

Arkadaşlar, uzun zamandır duygularım çalışmıyor. Ne öfke ne ağlama. Sanki kendimi robot gibi hissediyorum. En son iki duygum vardı; biri hırs, diğeri ise gülme ya da kahkaha atma.

Hırsım da kayboldu, geriye tek gülme duygum kaldı. Ne yapmalıyım?

Sanırım ergenlik dönemindesiniz. Kendinizi yalnız hissedersiniz, kolay kolay kafa dengi insan bulamazsınız. Benim de ergenliğim sizin gibi geçmişti.

Bana kalırsa böyle durumlar tamamen bastırılma sonucu ortaya çıkıyor.
Hocam isterseniz korkunç videolar atayım size, korku duygunuz çalışsın.
Sonrasında da mutluluk verici müzikler, videolar atayım mutluluk duygunuz çalışsın.
Nasıl fikir?

Arkadaşlar çok konudan uzak sanırım böyle bir çözüm önerisini daha önce bulmuş olsalar ruh sağlımız hiç bozulmazdı herhalde. Duygularının çalışmadığından kastı eskisi kadar olaylara tepki gösterememesi. Komik bir olay olduğunda gülmek içinde gelmemesi, üzüldüğünde ağlayamaması gibi. Korku filmi izleyip korku duygusunu pekiştirmek çağdışı ama sen bunu kendin test edebilirsin.

Son düzenleme:
Benim de duygularım gitgide kayboluyordu. Kendimi değiştirmeye başladım ve düzeliyorum. Biraz çabalayın.

Geç yazdığım için özür dilerim çünkü banlandım. Tavsiyen için teşekkürler.

Sanırım ergenlik dönemindesiniz. Kendinizi yalnız hissedersiniz, kolay kolay kafa dengi insan bulamazsınız. Benim de ergenliğim sizin gibi geçmişti.

Bence ergenlikle alakası yok.

Hocam isterseniz korkunç videolar atayım size, korku duygunuz çalışsın.
Sonrasında da mutluluk verici müzikler, videolar atayım mutluluk duygunuz çalışsın.
Nasıl fikir?

Onu da denedim fakat korku videolarını sadece güldüm.

Bana kalırsa böyle durumlar tamamen bastırılma sonucu ortaya çıkıyor.

Nasıl yani bastırılma?
Öğrenci misiniz?

Evet öğrenciyim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı