Hiçbir internet sağlayıcısı olmadan internete erişim sağlama

Dostum bu yanlış hatırlanan anılar veya Karma hale gelen anılar hakkında geniş kapsamlı bir araştırma var. Büyük bir ihtimalle farklı bir şey var ortada ama senin anıların karıştığı için farklı bir şekilde hatırlıyorsun. Söylediğin şey pratikte imkansız gözüküyor. Ortada su yokken su içmekten bahsediyorsun mümkün değil bu.

Bende farkındayım. Zaten o olayı sadece 2 gün 1 2 saat sürmüştü. Zaten imkansız olduğu için aklıma geldi olayı araştırmaya başladım.

Ayrıca o anı dün gibi hatırlıyorum. O zamanlar sünnet öncesindeydi hatta annem bir şeyler araştırdıydı o şekilde. Açıkçası bende tam net nasıl olabileceğini anlamadım. Eğer anlasaydım zaten direk şu yüzden oluyor diye anlatırdım.

Açıkçası yanlış hatırlamıyorum buna eminim.

Maalesef sahte değildi işte.

Bende farkındayım. Zaten o olayı sadece 2 gün 1 2 saat sürmüştü. Zaten imkansız olduğu için aklıma geldi olayı araştırmaya başladım.

Ayrıca o anı dün gibi hatırlıyorum. O zamanlar sünnet öncesindeydi hatta annem bir şeyler araştırdıydı o şekilde. Açıkçası bende tam net nasıl olabileceğini anlamadım. Eğer anlasaydım zaten direk şu yüzden oluyor diye anlatırdım.

Açıkçası yanlış hatırlamıyorum buna eminim.

Maalesef sahte değildi işte.

1989 yılında Tversky ve Tuchin tarafından yapılan bir araştırmada, sahte anıya sahip kişilerin, bu sahte anıyı orijinal anıdan daha güçlü bir şekilde savundukları gösterilmiştir. En baştaki Mahmut ve hırsızlık örneğinde, "tornavida" çalındığı yönünde hatalı bir anıya sahip olan bireyler, gerçekten "çekiç" görmüş olsalar bile, tornavida gördüklerine yönelik çok daha güçlü bir inanca sahip olmuşlardır. Halbuki iki seçenekten birini rastgele bir şekilde seçen kişilerde bu tür bir özgüvene rastlanmaz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    42,8 KB · Görüntüleme: 30
Belki sırf bu düşünceden ötürü deliler hastanesi'ne bile yaptırabilirler. Aman adresimi söylemeyeyim.
Açıkçası o zamanı gerçekten hatırlıyorum. Yani aklım gerçekten bana oyun oynamıyorsa o zaman nasıl bu kadar net hatırlıyorum. Ve işin garibi şimdi aklıma geliyor. Hatta laptop modelini hatırlamıyorum bir anda hatırladım.
1989 yılında tversky ve tuchin tarafından yapılan bir araştırmada, sahte anıya sahip kişilerin, bu sahte anıyı orijinal anıdan daha güçlü bir şekilde savundukları gösterilmiştir. en baştaki mahmut ve hırsızlık örneğinde, "tornavida" çalındığı yönünde hatalı bir anıya sahip olan bireyler, gerçekten "çekiç" görmüş olsalar bile, tornavida gördüklerine yönelik çok daha güçlü bir inanca sahip olmuşlardır. Halbuki iki seçenekten birini rastgele bir şekilde seçen kişilerde bu tür bir özgüvene rastlanmaz.

Peki gerçekten yanlış hatırlıyorum ve bunu çok net hatırlıyorum gerçekten. Ama bu neden ötürü olabilir? Yani önceden birkaç defa başkasının başka söylediği ama benim o anı çok iyi hatırladığım olaylar oluyordu. Mesela orta okulda 7. sınıf galiba bir kızın çantasında gerçekten sigara gördüğüm ve sonra bakıldığında sigara falan yoktu. Sonra bu dönemin başında bir seyahat firmasında bilet alırken gerçekten parayı ödediğimi bildiğim halde ödenmediği söylenebilir kamera ile kanıtlıyordu oranın sahibi. Yani ya gerçekten tam kafadan gittim ben ya da başka bir şey var bu işin içinde.
Galiba bunun için ayrı konu açsam çok yerinde bir karar olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten tuhaf bir konuymuş açıkçası. Yani ya detaylıca araştırılması lazım ya da direk boş verilmesi lazım. Yoksa kafayı yakan cinsten konu bu gördüğüm kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı