Hiçbir key girmememe rağmen Windows 10 etkinleşti

noname92

Kilopat
Merhabalar. İlk defa Windows 10 yüklediğim bir makineye Windows 10 Home yükledim. İnternetsiz şekilde ilk kurulum adımlarını tamamladım. Hiçbir Microsoft hesabına da giriş yapmamış oldum yani. "Dijital bir lisans ile etkinleştirilmiştir." Olarak görüyorum.
Başka bir konuda vardı. Oradaki arkadaş gömülü Windows 7 olduğu için oldu diyorlardı. Ama bu anakartta böyle gömülü bir durum yok. Hatta aynı yerde şu da yazıyordu bunu da denedim.

• Windows tuşu.
    windows-tusu.png

+ R kısayoluna basarak çalıştır penceresini açın.
  • Açılan çalıştır penceresine CMD yazın ve enter tuşuna basın.
  • Komut istemine aşağıdaki kodu yazın ve enter tuşuna basın.

slmgr /xpr
Windows sisteminiz orijinal mi değil mi bunu yaparak anlarsınız.

Bunu yaptığımda "makine kalıcı olarak etkinleştirildi." diyor. Anlamadım neden böyle oldu?

Merhabalar. İlk defa Windows 10 yüklediğim bir makineye Windows 10 Home yükledim. İnternetsiz şekilde ilk kurulum adımlarını tamamladım. Hiçbir Microsoft hesabına da giriş yapmamış oldum yani. "Dijital bir lisans ile etkinleştirilmiştir." Olarak görüyorum.
Başka bir konuda vardı. Oradaki arkadaş gömülü Windows 7 olduğu için oldu diyorlardı. Ama bu anakartta böyle gömülü bir durum yok. Hatta aynı yerde şu da yazıyordu bunu da denedim.

Bunu yaptığımda "makine kalıcı olarak etkinleştirildi." diyor. Anlamadım neden böyle oldu?

En iyi çözüm, kullanmaya devam etmektir. Siz bence umursamayın o kısmı ki şanslısınız aslında.

Sistem özelliklerinizi belirtir misiniz o zaman? Anakart da dahil.
Lisans olmadan kurduğum sistem: Asus P5L-MX anakart. Microsoft'un sitesinden indirdiğim tool ile iso dosyasını DVD'ye çekip lisanssız olarak kurulum yaptım.

Ana bilgisayarımda: MSI Z370 PC PRO. Daha önceden Lisanslı Windows 7'yi İlk 10 çıktığında sundukları ücretsiz yükseltmede çevirmiştim. Ama şu anda o lisans ile kurmama rağmen o lisns gözükmüyor.
Niye herkes dalga şamata peşinde. Bilgi almak amaçlı başıma gelen garip bir bilmediğim olayla karşılaşıyorum. "Konu Dışı" bölümüne de yazmadım. Bu sıralar son açtığım konularda ya cevap verilmiyor yada boşver benzeri yorumlar geliyor. Konu ile ilgili fikriniz yoksa yazmayın arkadaşlar.
Ekran Alıntısı.PNG

Windows(R), Core edition nedir?

Son düzenleme:
Şu anda orjinal Key girerek kullandığım ana bilgisayarda da alakasız bir Key gösteriyor. Anlamıyorum şu anda neler oluyor.
Özür dileyerek bir tahminde bulunursam bence 30 günlük bir test anahtarı olabilir. Tamamen tahmin bir gerçekliği yok fakat mantıklı bir açıklaması yok şuan.

Yeni konular

Geri
Yukarı