Windows 10'a anahtar girmememe rağmen etkinleştirildi diyor

myigitasln

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayara temiz kurulm yapmak için Microsoft'un sitesinden ISO dosyalarını edinidim ve kurulum USB'si oluşturdum. Daha sonra kurulum sırasında ürün anhatarı istedi ama ürün anahtarım yok diyerek devam ettim. Şimdi CMD'den kontrol ettiğimde "Makine kalıcı olarak etkinleştirildi" diyor ancak dediğim gibi ne bir ürün anahtarı girdim ne de bir crack işlemi yaptım hatta Microsoft hesabımı bile girmeden çevrimdışı devam et demiştim ayrıca ayarlarda "Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi" diyor, bu nasıl oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazınızda OEM veya Retail lisans varmış. Otomatik etkinleşmiş.
Retail ve OEM lisanslar anakartınızda gömülü olur ve temiz ön yükleme yapmaya çalıştığınızda otomatik olarak lisans etkinleşir.
Yanıtınız için teşekkür ederim kontrol ettiğimde Retail lisans olduğunu öğrendim,bu bilgisayar alındığında FreeDos tu,üstelik formattan önce Windows u etkinleştirin diye sağ altta yazı vardı ; bir süre sonra yine aynı yazı gelir mi?

Yanıtınız için teşekkür ederim kontrol ettiğimde Retail lisans olduğunu öğrendim,bu bilgisayar alındığında FreeDos tu,üstelik formattan önce Windows u etkinleştirin diye sağ altta yazı vardı ; bir süre sonra yine aynı yazı gelir mi?
Nasıl yani hiç key alıp girmediniz mi?
Freedos sistemlerde key almanız gerekir.

İlk kurulumu bir bilgisayarcı yapmıştı belki o girmiştir,ben kendim girmedim
HWIDGEN diye bir aktifleştirme programı var. Muhtemelen, bu program ile etkinleştirilmiş. Artık, sizin lisans satın alıp etkinleştirmenize gerek yok. Bu program, etkinleştirme esnâsında sisteminize klasör açmaz, dosya bırakmaz. Sâdece anakartınızın numarası, Microsoft sunucularıına kaydedilir. O anakart'ı kullandığınız müddetçe, her format sonrası internete bağlandığınızda, işletim sisteminiz ototmatik olarak etkinleştirilir.

HWIDGEN diye bir aktifleştirme programı var. Muhtemelen, bu program ile etkinleştirilmiş. Artık, sizin lisans satın alıp etkinleştirmenize gerek yok. Bu program, etkinleştirme esnâsında sisteminize klasör açmaz, dosya bırakmaz. Sâdece anakartınızın numarası, Microsoft sunucularıına kaydedilir. O Anakart'ı kullandığınız müddetçe, her format sonrası internete bağlandığınızda, işletim sisteminiz ototmatik olarak etkinleştirilir.

Bunu anlamanın bir yolu var mı çünkü dediğim gibi CMD'den baktığımda makine kalıcı olarak etkinleştirildi diyor, dediğiniz program anladığım kadarıyla korsan bir şekilde yapıyor; yapılıp yapılmadığını nasıl anlarım duruma göre Key almayı düşünebilirim
(Zannımca dediğiniz gibi bir yöntem kullanmamıştır)

Son düzenleme:
Bunu anlamanın bir yolu var mı çünkü dediğim gibi CMD'den baktığımda makine kalıcı olarak etkinleştirildi diyor, dediğiniz program anladığım kadarıyla korsan bir şekilde yapıyor; yapılıp yapılmadığını nasıl anlarım duruma göre Key almayı düşünebilirim
(Zannımca dediğiniz gibi bir yöntem kullanmamıştır)

Evet; korsan etkinleştirme. Ancak; bildiğim kadarı ile KMS ile aktifleştirme gibi riskli değil. Sisteme herhangi bir program kurmadığı veya dosya yüklemediği için virus bulaştırması söz konusu değil. Format atsanız bile Internet'e bağlandığınız an kendiliğinden etkinleştirme olur. Bu durumda bir lisans anahtarına ihtiyacınız yok. İşin hukûki ve ahlâki tarafı farklı tabii.

Şâyet ucuz lisanslardan almaya karar verirseniz Buradan oturum açıp, HWİDGEN ile yüklenen lisansı silmeniz gerekir. Silmezseniz eğer, her formatta "Lisans anahtarım yok" seçeneğine tıklamadan aldığınız lisansı girmeniz gerekecektir. Aksi takdirde, sistem otomatik olarak korsan etkinleştirmeyi gerçekleştirir.

Evet; korsan etkinleştirme. Ancak; bildiğim kadarı ile KMS ile aktifleştirme gibi riskli değil. Sisteme herhangi bir program kurmadığı veya dosya yüklemediği için virus bulaştırması söz konusu değil. Format atsanız bile Internet'e bağlandığınız an kendiliğinden etkinleştirme olur. Bu durumda bir lisans anahtarına ihtiyacınız yok. İşin hukûki ve ahlâki tarafı farklı tabii.

Şâyet ucuz lisanslardan almaya karar verirseniz Buradan oturum açıp, HWİDGEN ile yüklenen lisansı silmeniz gerekir. Silmezseniz eğer, her formatta "Lisans anahtarım yok" seçeneğine tıklamadan aldığınız lisansı girmeniz gerekecektir. Aksi takdirde, sistem otomatik olarak korsan etkinleştirmeyi gerçekleştirir.

Aynen hem yasal olmayan bir işlem yapmaktan hem de birilerinin hakkına girmekten çekindiğim için kafaya taktım açıkçası, teşekkür ederim iyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı