Hiçbir oyunun sarmaması

Far Cry 6, GTA 5, NFS: Unbound, Quantum Break, MSFS 2020 denedim 30 dakikadan fazla oynamıyorum. ALT+F4 çekiyorum. En uzun Valorant'ta dayanıyorum, 2 saat yaklaşık, sonra onu da salıyorum. Nasıl aşabilirim?

Oyunlara bir süre ara verin. Bir şeyler izleyebilirsiniz benim gibi. Daha önce denemediğiniz türdeki oyunları da deneyebilirsiniz. Elden Ring oynadınız mı? Beni de böyle bir dönemde oyunlara bağlayan oyun olmuştu.

Far Cry 6, GTA 5, NFS: Unbound, Quantum Break, MSFS 2020 denedim 30 dakikadan fazla oynamıyorum. ALT+F4 çekiyorum. En uzun Valorant'ta dayanıyorum, 2 saat yaklaşık, sonra onu da salıyorum. Nasıl aşabilirim?
Hiç RTS, MOBA, RPG göremedim o listede.
Sırasıyla Starcraft 2, DOTA2 ve Diablo III deneyebilirsin.

Eski oyunlar da tavsiyemdir.
Playstation 2 emülatörü kurup bi GoW1 ve 2 oynayabilirsiniz.
Need for Speed Most Wanted 2005 versiyonu, sırf müzikleri bile bir terapi seansı.

Bu durumu çok sık duyuyorum aynısını benim yaşadığım zamanlarda oldu.Bunun sebebi bence artık kısa süreli dopamin salgılatan aktivitelerin var olması,örneğin Instagram'da Reels videoları veya YouTube'da shortslar bunlar yüzünden dikkat süremiz çok kısalıyor ve hemen 2 dakikada zevk alıp yeni bir videoya geçip yine 2 dakikada zevk alıyoruz.Durum böyle olunca uzun saatler sürecek ve dikkat gerektirecek oyun,film,dizi gibi aktiviteler
sıkıcı ve zor geliyor artık insanlara.Belli bir süre örneğin 1 hafta internetten ve sosyal medyadan uzaklaşırsanız oyunların cok daha fazla zevk verdiğini fark edersiniz,bu süre ne kadar uzarsa o kadar fazla zevk alırsınız.

Anlattığım şey gayet net adam "Asosyal olduğunu söylemedim zaten, Hali hazırda çoğu genç Bilgisayar, Ps, Telefon, Oynamaktan Sosyal hayatını geliştiremiyor." yazdı. Ben de sosyal hayat dediğin şeyin boş olduğunu oyun oynamanın daha mantıklı bir davranış olduğundan bahsettim.

Ne güzel işte, derslere, sosyal hayata daha verimli vakit ayırabilmek için eline bir şans geçmiş bence değerlendir.
Okulu bitireli yıllar oldu. Sosyal hayatım da var zaten de 7/24 de dışarıda değilim. Genel de evdeyim.

Oyunlara bir süre ara verin. Bir şeyler izleyebilirsiniz benim gibi. Daha önce denemediğiniz türdeki oyunları da deneyebilirsiniz. Elden Ring oynadınız mı? Beni de böyle bir dönemde oyunlara bağlayan oyun olmuştu.
Onu da denedim hocam 3-4 ay önce onda da 15 dakika dayanabildim. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı