Hiçbir şey yapasım gelmiyor

Aİlen büyük ihtimalle kitap satın almana engel olmaz, aksine sevinirler. Kaçış edebiyatını araştırabilirsin, seni rahatlatır. Tolkien kitapları bu kaçış edebiyatına birer örnektir. Bu kitaplar genellikle okuyucuyu düşündürme kaygısı taşımayan, gerçek hayattan uzaklaştırma amacıyla yazılmış eserlerdir.

Ancak sakın şunu unutma, ailen senin düşmanın değil; aksine senin iyiliğini düşünen insanlar. Teknikleri yanlış olabilir ama niyetleri iyi... O yüzden onlardan nefret etme.
Hocam ailem iyiliğimi düşünüp neden beni tehdit edip herkesten iyi yaşadığımı söylediğini bilmiyorum ama işin bir kısmından sonra insanın zoruna gidiyor.
Fazla kitap aldığım için kitap almam da yasaklandı. Okuyabileceğim kitaplar var ama bir çoğu ailemin seçimi ile alındı, maalesef nerdeyse ilkokul seviyesinde hepsi. Tabii aldığım kitaplarıda okuyorum ama ailem işime karışıp bir türlü bıktırıyor, bu nedenle kitapları bitirsemde anlamıyorum ya da kitabı okumuş gibi hissetmiyorum.

Hocam ailem iyiliğimi düşünüp neden beni tehdit edip herkesten iyi yaşadığımı söylediğini bilmiyorum ama işin bir kısmından sonra insanın zoruna gidiyor.
Fazla kitap aldığım için kitap almam da yasaklandı. Okuyabileceğim kitaplar var ama bir çoğu ailemin seçimi ile alındı, maalesef nerdeyse ilkokul seviyesinde hepsi. Tabii aldığım kitaplarıda okuyorum ama ailem işime karışıp bir türlü bıktırıyor, bu nedenle kitapları bitirsemde anlamıyorum ya da kitabı okumuş gibi hissetmiyorum.
Kütüphane üyeliği yaptırabilirsin. Kitapları satın almadan okuma imkanın olur. Aynı duruma bir çok genç mahkum. Sırf biraz eğlendimi gördükleri için video oyunlarını yasakladılar. Oysaki sadece biraz kafa dağıtmaktı amacım.

Dindar bir ailen mi var?

Yeni konular

Geri
Yukarı