Hiçbir şey yapmak istemiyorum

Lokslaft

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam herkese iyi sosyaller. 16 yaşındayım lise 3 öğrencisiyim. Karantina döneminin ortasından beri değişik bir ruh haline sahibim. Eskiden oyun oynamayı film dizi izlemeyi severdim. Karantina dönemi ve sonrasından beri canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Enstrüman olarak org çalıyorum, bir dönem bilgisayarda müzik yapıp YouTube'a attığım da oldu fakat artık o da sarmıyor bir türlü. Yazılıma merak saldım, oyun sunucu script işleriyle uğraştım fakat o da sarmıyor. Kısacası artık hiçbir şey ilgimi çekmiyor. Spor salonuna da gitmeyi denedim. Bilmiyorum belki de fazla üşengecim. Hayatımdaki tek vakit geçirebildiğim yer okul o da zorunlu olduğu için. Sizce ne yapmayılım, depresyonda mıyım ya da bu ruh halinden nasıl kurtulabilirim? Benim sorunumu ne çözer?

Selam herkese iyi sosyaller. 16 yaşındayım lise 3 öğrencisiyim. Karantina döneminin ortasından beri değişik bir ruh haline sahibim. Eskiden oyun oynamayı film dizi izlemeyi severdim. Karantina dönemi ve sonrasından beri canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Enstrüman olarak org çalıyorum, bir dönem bilgisayarda müzik yapıp YouTube'a attığım da oldu fakat artık o da sarmıyor bir türlü. Yazılıma merak saldım, oyun sunucu script işleriyle uğraştım fakat o da sarmıyor. Kısacası artık hiçbir şey ilgimi çekmiyor. Spor salonuna da gitmeyi denedim. Bilmiyorum belki de fazla üşengecim. Hayatımdaki tek vakit geçirebildiğim yer okul o da zorunlu olduğu için. Sizce ne yapmayılım, depresyonda mıyım ya da bu ruh halinden nasıl kurtulabilirim? Benim sorunumu ne çözer?

Bende de aynı olaylar olmuştu yazın ayakkabıcıda işe girdim. Ve etkisini gördüm hem zaman geçiyor hem de meslek öğreniyorsun aynı zamanda sosyal oluyorsun. Tavsiye ederim.

Sana tavsiyem hızlı tempoya sahip güzel gaza getiren bir müzik açıp 15 dakika yatakta hayatının iyi veya kötü yönlerini düşünmen ve kötü yönleri gerçekten ne kadar önemli, kafa takmaya değer mi, düzeltmek için çaba gösteriyor musun; iyi yönlerini nasıl çoğaltabilirsin, hayat gerçekten sadece seni mi sıkıyor diye bir düşün. Moralini biraz da olsa iyileştirebilir diye düşünüyorum. (fakat ben depresyonda olduğumda veya depresyona gireceğimi hissettiğim zaman nasıl bir enerji düzeyinde olursam olayım kendimi spora veririm ve cidden iyi gelir)

Bu yaşlarda Türkiye'de gözlemlediğim kadarı ile erkeklerde sık sık rastlanıyor, ben de aynı yaşlardayım. Gelecek kaygısı, basit bir kız mevzusu, çirkin hissetmek, aşağılık hissetmek bunlara yol açıyordur diye düşünüyorum. Müzik zevkini değiştirebilirsin. Hardstyle remixler ve phonkları öneririm. Spor salonuna düzenli gidebilirsin, kendini; kendini geliştirmeye odaklayabilirsin. Derslere çalış biraz. Kendin için ne kadar çabalarsan o kadar mutlu oluyorsun inan bana. Düşün taşın, şu gençlik yıllarında boş şeyleri kafaya takmatdansa, iyi şeyler yapıp kendini diğerlerinden öne çıkaracak adımlar atman, hem şuanki sana, hem de gelecekti sana iyi gelecektir. Tercih senin.

Bu 2 playlist benim, bir bak istersen belki hoşuna gider.

Geri
Yukarı