"Hiçbir şey yapmamak" durumu nasıl çözülür?

Endokrinoloji'ye gittim. Bugün gitmedim kontrol için çok üşendim. Muhtemelen stres seviyem için vücudumda hormonsal sıkıntı görmezse psikiyatriste yönlendirecek.

Bende bazı günler kendimi iyi, bazı günler bayağı kötü hissediyorum. Ama yaklaşık 2 haftadır sürekli kötü hissediyorum. Normalde geçerdi tekrardan geçmesini umuyorum :/

Antidepresan falanda almak istemiyorum. Alan kişiler hiç memnun değiller ruh gibi oldum falan diyorlar genel olarak.
Kafayı bir şeylere takmış, hep üzüntülü modda, stresten vücudunu ve kendini yiyip bitirmekten iyidir diye düşünüyorum. Ama ilaç almamak her zaman daha iyidir tabii.

Bu ay 18 yaşında olacağım ve şu yaklaşık 18 yıllık hayatımda yaptığım tek şey hiçbir şey yapmamak. Ben bilgisayar/telefondan oyun oynamayı o kadar çok seven birisiyken artık oynamak bile zevk vermiyor. Ders çalışmak zaten imkânsız gibi benim için. 10 saat uyusam bile hiç uyumamış gibi yorgun oluyorum. Spora bile gitmiyorum bugünde gitmedim mesela. YKS'ye gireceğim bunun bilinci var ama yok olmuyor hiçbir şey yapamıyorum. Yatmak bile o kadar bayıyor ki. Detay vermeyeceğim sadece "o kişi ile vakit geçirmek istiyorum ama bu da imkânsız" desem ne olduğunu anlarsınız. En çok sevdiğim şeyleri bile yapmıyorum, yapamıyorum değil direkt yapmıyorum. Doktor depresyon belirtisi demişti psikoloğa yönlendirmişti ama gitmedim ve gidemem. Bunu çözebileceğim bir yol arıyorum ama o yolu bulamadan kayboluyorum. Hobi edin falan demeyin sabah koşusu yaptım, spor ve etkinliklere katılmayı falan denedim yok olmuyor. "o" olmayınca olmuyor beynim sanki kabullenmiyor. Benimle illaki aynı durumu yaşamış ve çözebilmiş kişiler vardır diye düşünüyorum.

Senin ilacın zaman olacak dostum. Onu unuttukça hayatın düzene girecek bence. Umarım çok daha fazla o çukurun içinde kalmazsın çünkü herkes hayatını yaşarken senin izlemen pek akıllıca olmaz.

Senin ilacın zaman olacak dostum. Onu unuttukça hayatın düzene girecek bence. Umarım çok daha fazla o çukurun içinde kalmazsın çünkü herkes hayatını yaşarken senin izlemen pek akıllıca olmaz.
Umarım düzene girer, ben kolay kolay unutabilen birisi değilim maalesef. Umarım seninde her türlü sıkıntın düzelir dostum :)

Bu ay 18 yaşında olacağım ve şu yaklaşık 18 yıllık hayatımda yaptığım tek şey hiçbir şey yapmamak. Ben bilgisayar/telefondan oyun oynamayı o kadar çok seven birisiyken artık oynamak bile zevk vermiyor. Ders çalışmak zaten imkânsız gibi benim için. 10 saat uyusam bile hiç uyumamış gibi yorgun oluyorum. Spora bile gitmiyorum bugünde gitmedim mesela. YKS'ye gireceğim bunun bilinci var ama yok olmuyor hiçbir şey yapamıyorum. Yatmak bile o kadar bayıyor ki. Detay vermeyeceğim sadece "o kişi ile vakit geçirmek istiyorum ama bu da imkânsız" desem ne olduğunu anlarsınız. En çok sevdiğim şeyleri bile yapmıyorum, yapamıyorum değil direkt yapmıyorum. Doktor depresyon belirtisi demişti psikoloğa yönlendirmişti ama gitmedim ve gidemem. Bunu çözebileceğim bir yol arıyorum ama o yolu bulamadan kayboluyorum. Hobi edin falan demeyin sabah koşusu yaptım, spor ve etkinliklere katılmayı falan denedim yok olmuyor. "o" olmayınca olmuyor beynim sanki kabullenmiyor. Benimle illaki aynı durumu yaşamış ve çözebilmiş kişiler vardır diye düşünüyorum.
Psikoloğa git iyi olur. Bunu çözebileceğin 3 yol var. Ya annene babaya, ya psikoloğa, yada "o"na

Nasıl oldunuz hocam? Merak ettim.
Hocam arkadaşım beni trollemek için yurt dışına giden (erasmus) sevdiğim kıza yazdı. Kızdan cevap bile alamadım beni sevmiyor zaten biliyordum o yüzden söylemiyordum. Engelledi beni ama kendimi çok iyi hissetmeye başladım. Yazmıştım, şu an göremiyorum son durumlarımı yazdığım mesajları neden bilmiyorum ama mesela güncellediğim mesajlarda kendimi çok kötü hissettiğimi falan yazmıştım bayağı ağırlaştığını yazmıştım o semptomların hiçbiri yok şu an. Sürekli açlık krizleri geliyordu muhtemelen stresten kendimi yemek yemeye veriyordum hiçbiri yok mesela. Sürekli onu düşünme durumu %100 ise mesela %70-%60 civarlarına düştü. Artık umursamıyorum diyemem ama kendimi o kadarda dibe batmış gibi hissetmiyorum. Artık zevk alabilmeye başladım. Umarım böyle devam eder. Hocam siz antidepresan falan kullanmak istemiyorum demiştiniz, kesinlikle kullanılmaz. İnsomin adlı bir trisiklik antidepresan vardı bende kullanayım dedim ondan sonra dahada kötü oldum. Şu an gayet iyiyim, gün içindeki sürekli aşırı yorgun hissetme durumu düzeldi. Tek yapmam gerekenin ona söylemek ve kabullenmek olduğunu bilseydim çoktan söylerdim. Benim durumum şu an böyle peki sizin durumunuz nasıl hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı