Hiçbir şeyden zevk alamıyorum

Şu sıralar ben de öyleyim, ancak benim sebebim sevdiğim insanın beni bırakmış olması. İlk ilişkim olduğu için biraz zor bir süreç oluyor benim için. Ama hayat böyle, her şey bir gün sıkıyor hiçbir şeyin eğlencesi ve zevki sınırsız değil maalesef.

İnsanların sevgisi bile sınırsız değil. Yakında geçecektir, iyi düşünmeye çalış.
Ama bişe diyeyim mi cidden zaman geçtikçe o ilk ayrılık bile güzel gelecek. Böyle eskiye bakınca vay be işte şununla neler yaşamıştılk nasıl ayrılmıştık diye bakıp güleceksin ya da böyle o günleri hatırlatıp bi tebessüm oluşacak yüzünde :,).

Hocam ne yalan söyleyeyim benim derdim devâm technopat sosyal. 😂

Canım sıkılınca buradayım. Sinirlenince buradayım. Üzülünce buradayım. Kısacası sabahtan akşama kadar düzenli olarak yaptığım tek aktivite foruma bakmak. Fakat ben ne kadar üzülsemde içimde tutuyorum. Sinirlenince tişörtümü ısırarak ya da azıcık bağırarak veya forumda gezinerek sinir atıyorum. Bu duyguların hepsi geçici duygular.

Kısacası ;
"İstediğin kadar üzül, ağla. Bir süre sonra duracaksın. İstediğin kadar sinirlen, çıldır. Bir süre sonra bir pamuk gibi olacaksın. İstediğin kadar sıkıl, söylen. Bir gün eğlence gelip seni bulacaktır..."

Şuan yaşadığınız durum geçiçi bir durum ama kendinize bir sebep bulmanız lazım.
Benim için müzik bir sebep oldu. Hayatımın en çıkmaz durumunda sorunlardan kaçmak için hep uğraştım. Halen de öyle yaparım.Dostlarıma sıkıntımı anlatmam,yazdığım şiirlere şarkı sözlerine anlatırım.Hayallerim için ve ailem için yaşıyorum. Geçen sene sokaklarda sürten bir insandım bir amacım yoktu. Hayatta istediğiniz ne varsa onu yapın. Tüm sıkıntılara rağmen oluyor başarıyorsunuz.
Kekeme olmama rağmen şarkılarım var. Ve galiba artık düzeldim tamamen.
Hayatı sevin hayata sarılın pozitif olun. Elbet mutluluk gelecektir.

Yaşadıklarını yaklaşık 1 yıldır yaşıyorum. Benimki biraz gerçekleri öğrenmekten oldu fazla araştırma yapmaktan. Dini inanç olsun hayat olsun bilim olsun araştırdıkça böyle oldum. Bu arada fazla araştırmak kötü bir şey demek istemiyorum alıştıra alıştıra yapın :D .
Fazla araştırmak kötü olmayabilir ama her araştırılana inanıp, aslını astarını araştırmamak ve mantık çerçevesinde düşünmemek kötüdür. Cidden üzüldüm size. Sizi araştırmaya iten şeylerden en önemlisi ortamdır. Manevi sağlığınız için bu forumu değil de SDN Forum gibi yerleri kullanmanız daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahh ahh bu düşük ve sürekli düşüşte olan özgüvensizlik bu yaşlarda dışarıda olup sosyaleşip ortamdan ortama gitmek varken sevgili(her ne kadar sevgilim ve tipim yoksa da)bence bu forumun yarısına Online psikolojik ve terapi desteği lazım 🤣

Ara ara bana da oluyor. Böyle hiçbir şey yapasım gelmiyor, sadece boş boş oturuyorum. Seni etkileyen temel şey "Beyond Two Souls". O oyun gerçekten çok etkileyici, ben ilk bitirdiğim vakit epey etkilenmiştim, ama etkisi 2-3 güne geçmişti. Beni temel olarak etkileyen asıl oyun, senin de bildiğin üzere "Life Is Strange". Ciddi anlamda etkisinden 2 ay falan çıkamamıştım, hala ara ara hatırlayınca hüzün basar, anlık. Yaşadığın şey geçici bir şey, herkesin hayatında belirli dönemlerde aralıklarla olan bir şey. O hisse ilk kapıldığın zaman başta biraz psikolojin bozuluyor, ama sonradan sonraya normal geliyor, alışıyorsun, zaten sürekli olan bir durum değil, kısa bir süre sonra geçer. Sıkma canını dostum. :)

Ahh ahh bu düşük ve sürekli düşüşte olan özgüvensizlik bu yaşlarda dışarıda olup sosyaleşip ortamdan ortama gitmek varken sevgili(her ne kadar sevgilim ve tipim yoksa da)bence bu forumun yarısına Online psikolojik ve terapi desteği lazım 🤣
Ortamlarda dışlanırken ve tüm çıkma teklifi ettiğin kızların seni reddetmesi. Aman ortamlar uzak kalsın az arkadaşım var karşı cinsle hiç iletişimim yok. En son ortamlara girdiğimde başka kişi olmuştum. En son sevdiğimde başıma gelmeyen kalmadı. Duygularımda öldü reis.

Geri
Yukarı