Hiçbir şeye odaklanamıyorum

Makaleler
44
Boş gezenin boş kalfasıyım. Ne ders ne iş...

Artık kendi keyfimi yaşamak istiyorum. Ders çalışmayı defalarca denedim, strese girdim, kaygı yarattım. Sonununda da soluğu hastanede aldım.

Dersi yapamamak, makale okuyamamak, kitap okuyamamak vb. konuları yapamadım.

Sonunda dayanamadım her şeyi bıraktım. Keyfim gıcır. 11'de yola çıkıp akşam eve 8 gibi geliyorum.

Yat yat nereye kadar gidecek bilmiyorum. Hiçbir şeye odaklanamıyorum. O yüzden ders konusunda bir soru bile çözemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başta çok zorlayacak biliyorum ama direkt ders calismaya bodozlama dalmayın, ilgi duyduğunuz konulara, hikayelere bir roman olabilir, tarih olabilir, sürükleyici bir kitap alın ve yavaş yavaş, her gün şu kadar sayfa kitap okuyacağım, her sabah bu saatte kalkacağım, her gün ayni saatte bu işi yapacağım diye kendinize hedefler koyun ve bir program hazırlayıp disiplininizi oturtmaktan baslayin.
Yaşın kaç bilmiyorum ama gençlikte bu tarz durumları ben de dahil herkes yaşıyor, yalnız olmadığını unutma...
Spor ve hayaller ile kendinizi motive etmenizi öneririm. Ders ders diye de zamanlarını heba etme, çok çalışacağına anlayarak çalış. Dışarı çıkıp sosyalleşmeyi unutma.

Kendi keyfimi yaşamak istiyorum demissiniz, bir ömür kendi keyfinizi yasamak ve her sabah alarm kurmamak için simdiden bu ders günlerinde alarminizi kurun ve geleceğinizi yaratın, kalan ömrünuzu keyifli gecirmek sizin elinizde.

Geri
Yukarı