Hiçbir Şeyi Umursamamak

Bu tarz şeylerin Din ile ilgisi yok. Bariz olarak stress ve depresif bir dönemden geçtiğini söyleyebilirim. Tek tavsiyem ilaç kullanmaman. Din konusu bu işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale sokacaktır. İnsandaki bilgi eksikliği ve güven duygusunun azlığı bu tarz şeylere neden olabiliyor. Ara sıra herkese olur bu. İster Ateist olsun ister Teist. Çağımızdaki hızlı yaşam ve tüketim şartları insanları bu hale sokabiliyor. Her ne kadar insan doğasına göre normal olmasa da, günümüz toplumlarında gayet normal ama çok sıkıntıya sokmaması lazım insanın kendini. Saçma da olsa birşeyler yap, sıkılsan da arkadaşlarınla yüzyüze görüş. Hiçbir şey yapamıyorsan da çık dışarı gez. Temiz hava da iyi gelecektir. Yeni yapılan saçma sapan beton şehirlerden uzaklaşarak daha doğal yerlere gidip dolaşabilirsin. Şu lanet beton yığınları insanda ufuk denen kavramı yok etti. Mümkünse uzaklara bakabileceğin açık alanlara git. Ama kesinlikle Din işleriyle bu tarz sağlık sorunlarını çözmeye uğraşma. :)
Zorla olmaz zaten kestettiğim tanrıyı kendine destek alarak ayakta durmak.Kişiden kişiye değişir elbette.

Farklı şeyler yapmayı dene. Her zaman yaptığın şeyleri yapmayı bırakıp farklı deneyimlerin arayışına çık o zaman düzelme ihtimalin var. Çünkü ben de aynı durumlardan bayağı bir geçtim.
Mesela daha önce gitmediğin yollardan git. Değişik mekanlar keşfet. Daha önce yemediğin yemekler ye falan filan gibisinden.

Zorla olmaz zaten kestettiğim tanrıyı kendine destek alarak ayakta durmak.Kişiden kişiye değişir elbette.
Bence hiçbir şekilde olmaz. Tanrı'nın ya da uzantılarının bunda etkisi yoktur. Kişi kendi sakinliğini korumalıdır hepsi bu. Ama dediğim gibi bilgi yetersizliği insanı böyle metafiziksel yollara itebiliyor. Maalesef insanlık tarihi buna benzer yanlışlarla dolu. Bilgiye sahip olan insan bu tarz aşırı psikolojik olmayan sorunları kendi uygulayacağı yöntemlerle rahatça çözebilir.

Bence hiçbir şekilde olmaz. Tanrı'nın ya da uzantılarının bunda etkisi yoktur. Kişi kendi sakinliğini korumalıdır hepsi bu. Ama dediğim gibi bilgi yetersizliği insanı böyle metafiziksel yollara itebiliyor. Maalesef insanlık tarihi buna benzer yanlışlarla dolu. Bilgiye sahip olan insan bu tarz aşırı psikolojik olmayan sorunları kendi uygulayacağı yöntemlerle rahatça çözebilir.
Sana katılmıyorum.Görüşüne saygı duyuyorum.

Sana katılmıyorum.Görüşüne saygı duyuyorum.
Yani senin dediğin şey inanç meselsi sonuçta. Ben Tanrısal açıdan değil; psikiyatrik açıdan bakabiliyorum olaya. :) Sonuçta bilim ilacın dozunu bize söyleyebilir ama Din bunu yapamaz. İnsan denen canlının da bazı kimyasal bileşenlerden ve bu bileşenlerin belirli dereceki dozlarından oluştuğunu düşünürsek ben de sana katılamayacağım. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı