Hiçbir teknoloji kanalının monitor ghosting testi yapmayı bilmemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Durum cidden bu. Bende aylarca bunu sorguladım. Monitors unboxed/hardware unboxed ve rtings harici yurt dışında da monitör test etmesini bilen griden griye geçiş tablosu çıkaran kanal sayısı çok az. Türkiye'de ise sorun sadece monitör değil. En büyük Türkçe kanallar bile test metodolojisinden bir haber en basit ürünü bile ciddi anlamda test etmekten aciz hiçbir ölçüm aracına para harcamayan kanallar. Test, inceleme diye yayınlanan çoğu Türkçe video ev şartlarında herkesin çekebileceği şeyler.

Durum cidden bu. Bende aylarca bunu sorguladım. Monitors unboxed/hardware unboxed ve rtings harici yurt dışında da monitör test etmesini bilen griden griye geçiş tablosu çıkaran kanal sayısı çok az. Türkiye'de ise sorun sadece monitör değil. En büyük Türkçe kanallar bile test metodolojisinden bir haber en basit ürünü bile ciddi anlamda test etmekten aciz hiçbir ölçüm aracına para harcamayan kanallar. Test, inceleme diye yayınlanan çoğu Türkçe video ev şartlarında herkesin çekebileceği şeyler.
Durum tam olarak bu.

Yurt dışında dahi tepki süresi tablosu yaygın değilken bu kanallardan beklemiyorum zaten. Ancak incelemeler o kadar yavan ki sadece reklam olur. Bari basit ghosting testini yapsınlar diyoruz onu da yanlış yapıyorlar!
Bu konuda Technopat'ın kalibrasyon cihazı bir istisna sadece.

Sadece monitör ghosting testi ile kalsalar çok çok iyi. Birçok ekipmanın birçok testi yok öyle böyle güzel diyerek inceleme adı altında geçiştiriliyor.

En basitinden adamlar kulaklık inceliyor ne bir leakage ne bir ses izolasyonu testi var. Kafalarına takıyorlar "çok rahat arkadaşlar", müzik açıyorlar "sesi çok güzel arkadaşlar", oyuna giriyorlar "çok güzel ses kasılıyor arkadaşlar" ardına da mikrofon kaydı koyuyorlar "duyuyorsunuz mikrofonu da çok güzel arkadaşlar" bitti.

Bunun aynısını ben de yaparım ne var bunda.

Sadece monitör ghosting testi ile kalsalar çok çok iyi. Birçok ekipmanın birçok testi yok öyle böyle güzel diyerek inceleme adı altında geçiştiriliyor.

En basitinden adamlar kulaklık inceliyor ne bir leakage ne bir ses izolasyonu testi var. Kafalarına takıyorlar "çok rahat arkadaşlar", müzik açıyorlar "sesi çok güzel arkadaşlar", oyuna giriyorlar "çok güzel ses kasılıyor arkadaşlar" ardına da mikrofon kaydı koyuyorlar "duyuyorsunuz mikrofonu da çok güzel arkadaşlar" bitti.

Yurt dışındaki içerikleri izlemek daha mantıklı maalesef TR kanalları inceleme konusunda zayıf.

Evet tabii öyle. Bunlar inceleme değil kutu açılımı videosu olur. Daha once bunu konuştuk.

Ama bugünkü konu, 10 saniyelik bir testi dahi yapamayıp açik açık yanlıs bilgilendirme yapmaları.
Yurt dışındaki içerikleri izlemek daha mantıklı maalesef TR kanalları inceleme konusunda zayıf.
Zaten bakmıyorum ki. PC'de belli bir seviyeyi geçince Türkçe incelemeler yetersiz kalıyor. O seviye de maalesef çok yüksek değil işte.

Bir de bunun forum ayağı var. Forumda çok tanınan isimlerin yorumları.

Ben bu kafayı anlamıyorum. Milyar tane yanlış bilgiyi geçiyorum mesajlardaki, taptığıniz youtuberlar yapmıyor bu söylediklerinizi. Bana söyleyeceginize onlara söylemeniz gerekiyor. Ben bunu yapıyorum. Bu sefer de "o da anlamıyor boşver saçma konu" oluyor...

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-01-25-12-26-50-173_com.android.chrome.png
    Screenshot_2024-01-25-12-26-50-173_com.android.chrome.png
    344,1 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_2024-02-17-08-15-13-681_com.android.chrome.png
    Screenshot_2024-02-17-08-15-13-681_com.android.chrome.png
    47,7 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_2024-02-17-15-09-55-606_com.android.chrome.png
    Screenshot_2024-02-17-15-09-55-606_com.android.chrome.png
    126,8 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_2024-02-17-15-08-06-877_com.android.chrome.png
    Screenshot_2024-02-17-15-08-06-877_com.android.chrome.png
    296,6 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Evet tabii öyle. Bunlar inceleme değil kutu açılımı videosu olur. Daha once bunu konuştuk.

Ama bugünkü konu, 10 saniyelik bir testi dahi yapamayıp açik açık yanlış bilgilendirme yapmaları.

Zaten bakmıyorum ki. PC'de belli bir seviyeyi geçince Türkçe incelemeler yetersiz kalıyor. O seviye de maalesef çok yüksek değil işte.

Ben bu kafayı anlamıyorum. Milyar tane yanlış bilgiyi geçiyorum mesajlardaki, taptığıniz YouTuber'lar yapmıyor bu söylediklerinizi. Bana söyleyeceginize onlara söylemeniz gerekiyor. Ben bunu yapıyorum. Bu sefer de "o da anlamıyor boş ver saçma konu" oluyor...

Hocam forumda bilen adamı linçleme huyu var çok da önemseme.

Ama bugünkü konu, 10 saniyelik bir testi dahi yapamayıp açik açık yanlıs bilgilendirme yapmaları.

Ben bu kafayı anlamıyorum. Milyar tane yanlış bilgiyi geçiyorum mesajlardaki, taptığıniz youtuberlar yapmıyor bu söylediklerinizi. Bana söyleyeceginize onlara söylemeniz gerekiyor. Ben bunu yapıyorum. Bu sefer de "o da anlamıyor boşver saçma konu" oluyor...
Hangi forumdan ki bu çok tanınan kişi kim? Ağır boş yapmış.

@FantastikTürk hocam ben artık diğer forumlardaki insanlarla uğraşmaktan sıkıldım.

Burada 6 ay banlı olduğum dönemde diğer forumlarda takılıyordum. Ne forumundaki kitlede adamakıllı bilgi var ne de sahibinde. Kendisi dediklerinden bir haberken kitlesinin bir şey bilmesine ben pek mümkünat veremiyorum.

Keza diğer çoğu kanal da bu şekilde. En basit testleri yapmaktan yoksun sadece of süper demekten ibaret olan kanallar.

Emin olabilirim ki YouTube'a yeni girmeye çalışan 600-700 aboneli kanallar çok daha bilgilendirici videolar paylaşıyorlar.

Örnek olarak bu arkadaş çoğu ben kanalım diyen kanallardan daha güzel içerikler yapmış gözümde.

Bir de bu boş yapma değil başka seviye artık.

Mesajı olan bilgili oluyor işte bunun bir üst seviyesi yok maalesef.

İsmini kestim özellikle. Maksadım linç olması değil sadece bu tarz markaları ve YouTuber'ları savunanların özetini göstermek.

Her iki forumdan da aldım.

Bir de bu boş yapma değil başka seviye artık.

Buldum okudum, harbiden gereksiz birisiymiş kendisi mesaj geçmişine de bakınca iyice fark ettim. DA forum boş bir forum zaten, artık sıkı kural olmamasindan mi yönetimden mi ne gram ciddiyet yok ve doğru düzgün bir tartışma dönmez o forumda. Zamanınızı geçirmeye değmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı