S21 FE vs S22 vs A54

OC'ta serisi değil hocam. Exynos 2100 güzel bir işlemci. AMD ortak üretimi.

Batarya ve ısınma konusunda pek memnun değilim hocam ama onun dışındada bir eksisini görmedim.

Exynos 2200 sanırım OC'ta serisi eger denildiği kadar düzelmis ve iyileşmiş ise S23FE öneririm o zaman.

S23FE bakayım o halde, eğer işlemci ve bataryası fena değil ise.

Peki, S22 söylenildiği kadar berbat mı bataryası? Amiral gemisi olduğu için aklım biraz da onda kaldı, şu an 19500 civarı alabiliyorum 128 lik olanı.

Son düzenleme:
1.5 senedir S22, 7 aydır da S23 FE kullanıcısıyım.
İşlemci olarak adı geçen telefonlar içerisinde en iyisi S23 FE. Diğerlerinin adı snapdragon ama üretimleri samsung olduğu için iyi değiller. Bu işlemcilerin ve exynosların temel sorunu olan üretimin düzene sokulduğu ya da sokulmaya başlandığı telefon ise S23 FE. Kendisi aynı isimli işlemciyi taşıyan S22 Ultra'nın exynos sürümünden bile daha güçlü. Aynı şekilde 8 gen 1'den de, 888'den de.
Pil olarak S22 kesinlikle üzer. Kaçarı yok. Kamerası muazzam, bir iPhone pro serisi gibi kameranız olur, tasarım çok çok şık, işlemcisi güçlü, ekranı güzel ama gel gelelim pil. Yani söylediğiniz gibi sabah 8 çıkayım gün içinde kullanayım akşam 9 da eve geleyim çok zor, dokunmamanız lazım telefona.

S23 FE ise A54 gibi değil, birebir aynı tasarım. A54'ten farkı ise çerçevesi alüminyum ve arkası cam olduğu için, bir de kameraları farklı olduğu için biraz farklı, daha premium duruyor. Ekran çerçeveleri ise kötü, ha ben alıştım, bir de kullandığım kılıf kibar ve güzel olduğu için biraz o eksiği kapatıyor, geçinip gidiyoruz. Bu konuda S22'yi özlüyorum. Ondaki tasarım muazzam.
Kamerası ise yine çok güzel, ana kamera zaten S22, yardımcılar bir S22 seviyesinde değil ama o fiyat bandında apple da dahil rakibi yok ve yine kaliteli, iyi.
Burada S22'nin yanında adı geçecek tek bir telefon yok o fiyata yalnız kamera olarak.
Ekran olarak ise bence S22 ve 23 FE arasında hiçbir fark yok.
İşlemciyi söylemiştim. S23 FE alır.
Pil konusunda ise arada bayağı fark var, S23 FE öyle alayım 2 gün gitsin bir telefon değil ama 1 günü çıkarır. Ben genelde 80-20 kullanıyorum, geçen gün denemek için gece 2 gibi fulledim, ertesi gün de az kullandım 2.30 saat gibi bir ekran süresiyle diğer akşam 11 de %40 şarjım vardı. S22 için bunlar hayal.
Geriye kalan güncelleme vs gibi konularda ise S23 FE önde. Hem 1 sürüm fazla alacak hem de bütün güncellemeler FE'ye çok daha önce geliyor. Kimse bunu ciddiye almıyor ama bu telefon bir S23. Amiral serinin bir üyesi. Yapay zekayı ben 1.5 aydır kullanıyorum S22'ye hala gelecek mesela.

S21 FE'yi eleyin zaten. 23 FE varken saçma. Yok daha premiummuş yok snapdragonmuş hiç alakası yok.

Kısacası, S22 alırsanız daha premium bir kasa ve daha iyi geniş açı+makro kamera alacaksınız.
S23 FE alırsanız daha iyi pil, işlemci, güncelleme alacaksınız.

Son düzenleme:
İşlemci olarak adı geçen telefonlar içerisinde en iyisi S23 FE. Diğerlerinin adı Snapdragon ama üretimleri Samsung olduğu için iyi değiller. Bu işlemcilerin ve Exynos'ların temel sorunu olan üretimin düzene sokulduğu ya da sokulmaya başlandığı telefon ise S23 FE. Kendisi aynı isimli işlemciyi taşıyan S22 Ultra'nın Exynos sürümünden bile daha güçlü. Aynı şekilde 8 gen 1'den de, 888'den de.
Pil olarak S22 kesinlikle üzer. Kaçarı yok. Kamerası muazzam, bir iPhone Pro serisi gibi kameranız olur, tasarım çok çok şık, işlemcisi güçlü, ekranı güzel ama gel gelelim pil. Yani söylediğiniz gibi sabah 8 çıkayım gün içinde kullanayım akşam 9 da eve geleyim çok zor, dokunmamanız lazım telefona.

S23 FE ise A54 gibi değil, birebir aynı tasarım. A54'ten farkı ise çerçevesi alüminyum ve arkası cam olduğu için, bir de kameraları farklı olduğu için biraz farklı, daha premium duruyor. Çerçeveler ise kötü, ha ben alıştım, bir de kullandığım kılıf kibar ve güzel olduğu için biraz o eksiği kapatıyor, geçinip gidiyoruz. Bu konuda S22'yi özlüyorum. Ondaki tasarım muazzam.
Kamerası ise yine çok güzel, ana kamera zaten S22, yardımcılar bir S22 seviyesinde değil ama o fiyat bandında Apple da dahil rakibi yok ve yine kaliteli, iyi.
Burada S22'nin yanında adı geçecek tek bir telefon yok o fiyata yalnız kamera olarak.
Pil konusunda ise arada bayağı fark var, S23 FE öyle alayım 2 gün gitsin bir telefon değil ama 1 günü çıkarır. Ben genelde 80-20 kullanıyorum, geçen gün denemek için gece 2 gibi fulledim, ertesi gün de az kullandım 2.30 saat gibi bir ekran süresiyle diğer akşam 11 de %40 şarjım vardı. S22 için bunlar hayal.
Geriye kalan güncelleme vs gibi konularda ise S23 FE önde. Hem 1 sürüm fazla alacak hem de bütün güncellemeler FE'ye çok daha önce geliyor. Kimse bunu ciddiye almıyor ama bu telefon bir s23. amiral serinin bir üyesi. Yapay zekayı ben 1.5 aydır kullanıyorum S22'ye hala gelecek mesela.

S21 FE'yi eleyin zaten. 23 FE varken saçma. Yok daha premiummuş yok snapdragonmuş hiç alakası yok.

Kısacası, S22 alırsanız daha premium bir kasa ve daha iyi geniş açı+makro kamera alacaksınız.

Bence işlemci konusunda yanlış düşünüyorsunuz hocam Snapdragon gen 1 rahatlıkla Exynos 2200 alir gibi düşünüyorum.

Bence işlemci konusunda yanlış düşünüyorsunuz hocam Snapdragon gen 1 rahatlıkla Exynos 2200 alir gibi düşünüyorum.
Benchmarklarda S23 FE önde. Üretimi iyileştiği için 8 gen 1'den daha performanslı. Normalde S22 kasasındaki exynos 2200 daha güçsüz.
S22'deki gen 1 de samsung üretimi olduğu için o da exynos gibi bir şeydi zaten :)

Benchmarklarda S23 FE önde. Üretimi iyileştiği için 8 gen 1'den daha performanslı. Normalde S22 kasasındaki Exynos 2200 daha güçsüz.
S22'deki gen 1 de Samsung üretimi olduğu için o da Exynos gibi bir şeydi zaten :)

Hangi benchmarklarda önde hocam bana atma şansınız var mı? Ve Samsung ürettigi için Snapdragon Exynos benzeseydi S21FE Exynos ve Snapdragon arasındaki fark bu kadar bariz olmazdi hocam.

İşlemci olarak adı geçen telefonlar içerisinde en iyisi S23 FE. Diğerlerinin adı snapdragon ama üretimleri samsung olduğu için iyi değiller. Bu işlemcilerin ve exynosların temel sorunu olan üretimin düzene sokulduğu ya da sokulmaya başlandığı telefon ise S23 FE. Kendisi aynı isimli işlemciyi taşıyan S22 Ultra'nın exynos sürümünden bile daha güçlü. Aynı şekilde 8 gen 1'den de, 888'den de.
Pil olarak S22 kesinlikle üzer. Kaçarı yok. Kamerası muazzam, bir iPhone pro serisi gibi kameranız olur, tasarım çok çok şık, işlemcisi güçlü, ekranı güzel ama gel gelelim pil. Yani söylediğiniz gibi sabah 8 çıkayım gün içinde kullanayım akşam 9 da eve geleyim çok zor, dokunmamanız lazım telefona.

S23 FE ise A54 gibi değil, birebir aynı tasarım. A54'ten farkı ise çerçevesi alüminyum ve arkası cam olduğu için, bir de kameraları farklı olduğu için biraz farklı, daha premium duruyor. Ekran çerçeveleri ise kötü, ha ben alıştım, bir de kullandığım kılıf kibar ve güzel olduğu için biraz o eksiği kapatıyor, geçinip gidiyoruz. Bu konuda S22'yi özlüyorum. Ondaki tasarım muazzam.
Kamerası ise yine çok güzel, ana kamera zaten S22, yardımcılar bir S22 seviyesinde değil ama o fiyat bandında apple da dahil rakibi yok ve yine kaliteli, iyi.
Geriye kalan güncelleme vs gibi konularda ise S23 FE önde. Hem 1 sürüm fazla alacak hem de bütün güncellemeler FE'ye çok daha önce geliyor. Kimse bunu ciddiye almıyor ama bu telefon bir S23. Amiral serinin bir üyesi. Yapay zekayı ben 1.5 aydır kullanıyorum S22'ye hala gelecek mesela.

Açıkçası premium hissi ve kamera benim için daha önemli hocam. Dediğim gibi oyun çok fazla oynayan biri değilim, ayda yılda bir Mobile Legends oynarım, genelde oyunları PC den oynuyorum zaten. Bataryası tek eksi yönü bana göre, kimisi günlük kullanımda bir günü çıkarıyor diyor kimisi yetmiyor diyor. Ama gönlüm S22 nin kamerası, tasarımı ve malzeme kalitesinden yana. Amazon'da satılan ürün de sanırım SD888 işlemcili modeli.

Geri
Yukarı