Hidrojenin insan üzerindeki etkileri nelerdir

Mehmet121

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, hidrojenin insan vücudu üzerindeki olumlu ya da olumsuz etkileri nelerdir, yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani buna vereceğimiz cevapların sizi çok fazla tatmin edeceğini düşünmüyorum, ummuyorum bunun yerine belirli kaynaklardan bakmanız daha iyi olacaktır.

Suyun bileşiği yani (H2O) insan sağlığı ve yaşamın devamı için gerekli bir şeydir bunun yanı sıra hidrojen pek çok sektörde etkin kullanımı olan bir elementtir temizlik ürünlerinde, kimya sanayisinde, enerji sektöründe yerini alır tabi bazı elementler ile girdiği tepkimeler sonucu zehirli gazlar ortaya çıkar ve insan sağlığına ciddi zararlar verir misal (H2S) hidrojen sülfür maden yataklarında, lağımlar da bulunur yada (HCN) hidrojen siyanür gazı gibi. Sonuç olarak insan sağlığı açısından tek başına bir zarar vermez diğer elementler ile girdiği tepkime ile çok zararlı bir hale gelir.

Yani buna vereceğimiz cevapların sizi çok fazla tatmin edeceğini düşünmüyorum, ummuyorum bunun yerine belirli kaynaklardan bakmanız daha iyi olacaktır.

Suyun bileşiği yani (h2o) insan sağlığı ve yaşamın devamı için gerekli bir şeydir bunun yanı sıra hidrojen pek çok sektörde etkin kullanımı olan bir elementtir temizlik ürünlerinde, kimya sanayisinde, enerji sektöründe yerini alır tabii bazı elementler ile girdiği tepkimeler sonucu zehirli gazlar ortaya çıkar ve insan sağlığına ciddi zararlar verir misal (h2s) hidrojen sülfür maden yataklarında, lağımlar da bulunur ya da (hcn) hidrojen siyanür gazı gibi. Sonuç olarak insan sağlığı açısından tek başına bir zarar vermez diğer elementler ile girdiği tepkime ile çok zararlı bir hale gelir.

Aksine hocamızın verdiği projeyi bitirmiştim fakat hidrojenin insan üzerindeki etkileri nedir sorusunu anlamamıştım sizin sayenizde anladım hidrojen elementini içeren bileşiklerin insan üzerindeki etkilerini soruyor galiba yardımınız için çok sağ olun sizin sayenizde projemi bitirebileceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı