High Power 600W 80+ Gold PSU alınır mı?

karo1001

Decapat
Arkadaşlar bu video linkindeki 600W PSU alınır mı? Tek kanal olması problem olur mu ürün sağlam mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu video linkindeki 600W PSU alınır mı? Tek kanal olması problem olur mu ürün sağlam mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alınır tabii.

Oldukça kaliteli bir üründür şu sıralar daha popüler oldu. 750W olanını kullanıyorum 3 aydır, gayet yeterli bir ürün. Gold olması ve fiyatının uygun olması da cabası.

12V kanalından 50A verebiliyor yani 12x50'den 600W'ın tamamını kullanabiliyoruz. İyi bir şey, kötü değil. Böyle olmalı zaten.

Chieftec markasının Polaris modeliyle aynı platformu kullanıyor. Bu modeli Chieftec'e High Power üretti zaten. Performance GD olan da kendi markası altında ürettiği modeli, ufak farklar var modüler olmaması gibi.

Aşağıdaki listede de hattı sayılır bir konumda.

Oldukça kaliteli bir üründür şu sıralar daha popüler oldu. 750W olanını kullanıyorum 3 aydır, gayet yeterli bir ürün. Gold olması ve fiyatının uygun olması da cabası.

12V kanalından 50A verebiliyor yani 12x50'den 600W'ın tamamını kullanabiliyoruz. İyi bir şey, kötü değil. Böyle olmalı zaten.

%100 verimle çalışan PSU maalesef yok. 80+ Gold %90 civarında verim sağladığını gösteren bir sertifikadır. 540W-570W aralığında güç verebiliyor.

Türkiye'de muhtemelen o paraya alınabilecek daha iyi bir psu yok.. Ama 600w gold olanı değilde 750w gold olanına yönelmek daha uzun vadeli doğru seçim olur sebebi 600w performance gd modeline sadece 1 adet 8+8 pin pci-e vga güç kablosu konulmuş yeni nesil ekran kartlarında sık sık 2 adet ayrı güç kablosunun tek 8pinlik yada 6pinlik ucunu ekran kartına ayrı ayrı bağlamak gerekebiliyor.

Eğer performance gd modelinin 650w gold olanı gelirse onda 2 adet ayrı ayrı pcie 8+8 pin güç kablosu var 750w gold yerine ozaman daha alınabilir olur ama eğer bütçem 550tl civarında olsaydı heralde düşünmeden direkt performance gd 600w gold olanını alırdım bu duruma rağmen.

Performance gd model olarak psu tier listesinde tier b ve genel olarak önerilen beğenilen ürünlerden.

%100 verimle çalışan PSU maalesef yok. 80+ Gold %90 civarında verim sağladığını gösteren bir sertifikadır. 540W-570W aralığında güç verebiliyor.

Hocam yanlış anladınız. Böyle bir durum yok. Bunu demek istemedim. Tabii ki %100 verimle çalışan PSU yok... Evet sertifikaların ne olduğunu biliyorum. Videoda da belirtiliyor zaten bu PSU'da örnek olarak 100W çekmek için 108W çekmek gerekiyor. Mesela aynı şekilde %60 verimlilikli kötü bir PSU'da 140-150W çekmek gerekiyor diyor.

12V kanalından 600W'ı alabiliyoruz bu PSU'da. Bu sebeple "single rail" diyoruz zaten. Ha biraz daha fazla çekecek ama bu her PSU'da var ve bu ürün ayrıca Gold olduğu için verimliliği iyi olacak.

Örnek olarak bu modelin 750W olanının test sonuçları,

Chieftec Polaris 750W 80+ Gold - REPORT

Output watts inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam yanlış anladınız. Böyle bir durum yok. Bunu demek istemedim. Tabii ki %100 verimle çalışan PSU yok... Evet sertifikaların ne olduğunu biliyorum. Videoda da belirtiliyor zaten bu PSU'da örnek olarak 100W çekmek için 108W çekmek gerekiyor. Mesela aynı şekilde %60 verimlilikli kötü bir PSU'da 140-150W çekmek gerekiyor diyor.

12V kanalından 600W'ı alabiliyoruz bu PSU'da. Ha biraz daha fazla çekecek ama bu her PSU'da var ve bu ürün ayrıca Gold olduğu için verimliliği iyi olacak.

Örnek olarak bu modelin 750W olanının test sonuçları,

750W - 80Plus

Output watts inceleyebilirsiniz.

Verdiğiniz linkten ulaşılamıyor ama başka bir detaylı test sonucu var onu ekliyorum.

ftp://members.cybenetics.report/PDF_Reports/d/cybenetics_RQ0_eu.pdf

PPS-750FC 80 Plus gold

İncelemesi

09-chieftec-polaris-pps-750fc.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı