İnceleme High Power Performance GD 600W 80 Plus Gold güç kaynağı

Selamlar dostlar.

2 gündür ikinci el sitelerde araştırmalarım, gerekse forumlarda tavsiyeler sonucunda, başlıkta yazdığım üzere, bu PSU'da karar kıldım ve Sahibinden.com'dan ilgili kişiyle görüşme sağlayıp 900 TL'ye aldım. O kadar baskı yapmama rağmen hiçbir şekilde pazarlık yapmadı.
Diğer konuda, eski bir FSP marka PSU'nun yandığını paylaşmıştım ama bu son topladığım sistem biraz bana pahada ağır geldiği için PSU işini şansa bırakamazdım.

Şu an takmadım, taze taze fotoğraf çekip buraya yazayım dedim. Hadron'u çıkarıp bunu takmak bana da sistemime de iyi gelecek😀
High Power'ın dolu dolu oluşundan dolayı ağırlığı hissedilir derecede. Kasası ve özellikle kabloları beklediğimden baya kaliteli. Lakin bir yandan da modüler olanlardan mı tercih etseydim demiyor değilim. Çünkü ihtiyacım olmayan kabloları, ne diye kasada bir yerlere sıkıştırıp saklamaya çalışayım. Ama şu var ki, bu PSU modüler olmasa da, her bağlantı kablolarını, eski IDE disklere takılan kablolar gibi yan yana olacak şekilde üretmişler. Hani bu bile kablo saçaklarının oluşmasına engel oluyor.

İncelemem kabaca bu şekilde. Hayırlı olsun diyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.🙂

IMG_20230516_013334.jpg
IMG_20230516_014026.jpg
IMG_20230516_013944.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Garanti ne durumda. 2. el PSU ben de düşünüyorum ama bu parçalar kolay kolay sorun çıkarır mı bilemediğimden cesaret edemiyorum.

Sağ ol. Garantili ürün aldım. Faturası vs mevcut. Biraz şans işi. Kimisi sorun çıkardığı için satılığa çıkarıyor, kimi PSU yükseltmek için satıyor.

Geri
Yukarı