High Siera USB çıkarılınca "No bootable device" hatası

ozz41

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, daha önce Windows yanına High Sierra kurulumu yaptım. Simdi tek SSD diske High Sierra kurulum yapıyorum fakat boot olmadan başlamıyor. Yaptığım adımlar şu şekilde.

1- SSD'ye Partition Manager'dan HFS format attım.
2- Dogru Config ile hatasız kurulum yaptım. Disk İzlencesi'nden disk kökünü seçip GUI + genişletilmiş olarak seçtim ve sildim.
3- Clover ile ekteki ayarlari yaptım.
4- SSD Mount ettim.
5- Mount EFI içerisindeki Clover dizinine USB içinde Clover içerisinden Config+UEFI64+kextleri yükledim.
6- USB çıkarıp bilgisayarı yeniden başlatın da ekteki hatayı alıyorum.

Uzun zamandan beri uğraşıyorum, yardım edin lütfen.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-03-13-02-21-00-659_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-03-13-02-21-00-659_com.miui.gallery.jpg
    22,6 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2022-03-13-02-21-29-306_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-03-13-02-21-29-306_com.miui.gallery.jpg
    34,2 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2022-03-13-02-21-03-512_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-03-13-02-21-03-512_com.miui.gallery.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, daha önce Windows yanına High Sierra kurulumu yaptım. Simdi tek SSD diske High Sierra kurulum yapıyorum fakat boot olmadan başlamıyor. Yaptığım adımlar şu şekilde.

1- SSD'ye Partition Manager'dan HFS format attım.
2- Dogru Config ile hatasız kurulum yaptım. Disk İzlencesi'nden disk kökünü seçip GUI + genişletilmiş olarak seçtim ve sildim.
3- Clover ile ekteki ayarlari yaptım.
4- SSD Mount ettim.
5- Mount EFI içerisindeki Clover dizinine USB içinde Clover içerisinden Config+UEFI64+kextleri yükledim.
6- USB çıkarıp bilgisayarı yeniden başlatın da ekteki hatayı alıyorum.

Uzun zamandan beri uğraşıyorum, yardım edin lütfen.
Tahminimce Clover kullanıyorsunuz. Eğer sisteminiz "Legacy" ise ilk önce buradan ".pkg" dosyasını indirin. Bundan sonra bu dosya ile ilk olarak doğru partisyona "Legacy" bir şekilde kurulum yapın. "boot0af" olan seçenek yerine "boot0ss" gibi şeyleri deneyin. Bundan sonra EFI dosyasını gerekli partisyona atın.

Denedim fakat bir değişiklik olmadı. Diğer bilgisayarımda Windows yanında kurulu olan High Sierra var fakat harici SSD kurduğum High Sierra USB olmadan başlamıyor. İnternette olan çoğu çözümü denedim birçok kez terar yeni kurulum yaptım fakat halen sorun devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı