Çözüldü High Sierra NVIDIA Web Driver HDMI No Signal hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BerktaN

Kilopat
MacOS'e gelen güncellemeyi yaptıktan sonda NVIDIA Web Driver kurdum terminal üzerinden, sistemi yeniden başlattım ancak "HDMI NO SIGNAL" hatası aldım. Config dosyasında "nvda_drv: <31>" olarak gözüküyor. Nasıl çözebilirim bunu?

Çözüm
Hocam DisplayPort dediğiniz an aklıma VGA kablosu ile denesem mi acaba diye düşündüm ve sonuç mutluluk verici. Sabahtan beri hepinizi delirttim burada muhtemelen o yüzden affola. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ekran Resmi 2022-03-31 13.04.39.png
WEG eski sürümü denendi, SMBIOS değişikliği denendi, Web Driver'ın; High Sierrra sürümünüz için olan versiyonu denendi. Monitör ne durumda? Eski tip bir monitorse, sürücü sonrası belki uyumsuz bir çözünürlüğü ayarlıyordur sistem, bu sebeple desteklenmeyen çözünürlükten ötürü hata alıyorsunuz belki de...

Monitörüm BenQ RL2455.
Eski tip bir monitorse, sürücü sonrası belki uyumsuz bir çözünürlüğü ayarlıyordur sistem, bu sebeple desteklenmeyen çözünürlükten ötürü hata alıyorsunuz belki de...
Açıkçası bunu düşünmüyor değilim, eğer uyumsuz tazeleme hızına veya dediğiniz gibi çözünürlüğe ayarlıyorsa sıkıntı çıkarabilir diye düşündüm. Kasayı toplayıp salondaki 4K 120Hz televizyonda denedim ancak sonuç yine nafile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam DisplayPort dediğiniz an aklıma VGA kablosu ile denesem mi acaba diye düşündüm ve sonuç mutluluk verici. Sabahtan beri hepinizi delirttim burada muhtemelen o yüzden affola. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ekran Resmi 2022-03-31 13.04.39.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu konu çok aklıma geldi fakat OC sürümünden olacağına şans vermemiştim:

@Recep Baltaş, OpenCore'u 0.7.8 sürümüne düşürüp, HDMI ile test edebiliriz belki.

Geri
Yukarı