Başarılı Kurulum Ryzen 5 3600, MSI Tomahawk Max, GTX 1060, High Sierra 10.13.6

Sistemim:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
  • Anakart: MSI Tomahawk Max (BIOS. V3.5)
  • Ekran kartı: MSI GTX 1060 6 GB
  • Bellek: Corsair 3200 MHz 8x2 16 GB
High Sierra 10.13.6 imajı kullandım. RAW dosyasını USB'ye yazdıktan sonra EFİ/CLOVER içerisindeki bütün config.plist dosyalarını sildim sadece Zen işlemciler için olanı bıraktım, onun da adını config.plist olarak değiştirdim.
Yaptığım BIOS ayarları ise Secure Boot ve AMD IOMMU ayarlarını kapattım. Tek sefer de USB'den Boot ettim ve kurulumu tamamladım. Kurulumdan sonra @tristessehivernale ve @claus arkadaşlarımızın desteği ile USB olmadan Boot etme kısmında bana çok yardımları dokundu, ne kadar teşekkür etsem azdır. Zaten gerekli rehberleri forumda bulabilirsiniz. Ekran kartımı da macOS High Sierra 10.13.6 Nvidia Web Driver - Technopat Sosyal bu rehberden faydalanarak tanıttım. Lakin şimdi bir sıkıntı var 😀 Şu anda bu makaleyi Mac üzerinden yazacaktım fakat macOS AMD Kurulumu Sonrası Yapılması Gerekenler - Technopat Sosyal
bu konudaki yapılması gerekenleri yaptım. Sistemi USB olmadan Boot ediyorum fakat parola giriş ekranı açıldığında klavye ve mouse çalışmıyor hâliyle parolamı girip sisteme giremiyorum.

1578346653009.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
  • Anakart: MSI Tomahawk Max (BIOS. V3.5)
  • Ekran kartı: MSI GTX 1060 6 GB
  • Bellek: Corsair 3200 MHz 8x2 16 GB
High Sierra 10.13.6 imajı kullandım. RAW dosyasını USB'ye yazdıktan sonra EFİ/CLOVER içerisindeki bütün config.plist dosyalarını sildim sadece zen işlemciler için olanı bıraktım, onun da adını config.plist olarak değiştirdim.
Yaptığım BIOS ayarları ise Secure Boot ve AMD IOMMU ayarlarını kapattım. Tek sefer de USB'den Boot ettim ve kurulumu tamamladım. Kurulumdan sonra @tristessehivernale ve @claus arkadaşlarımızın desteği ile USB olmadan Boot etme kısmında bana çok yardımları dokundu, ne kadar teşekkür etsem azdır. Zaten gerekli rehberleri forumda bulabilirsiniz. Ekran kartımı da macOS High Sierra 10.13.6 Nvidia Web Driver - Technopat Sosyal bu rehberden faydalanarak tanıttım. Lakin şimdi bir sıkıntı var 😀 şu an da bu makaleyi Mac üzerin den yazacaktım fakat macOS AMD Kurulumu Sonrası Yapılması Gerekenler - Technopat Sosyal
Bu konudaki yapılması gerekenleri yaptım sistemi USB olmadan Boot ediyorum fakat parola giriş ekranı açıldığın da klavye ve mouse çalışmıyor haliyle parolamı girip sisteme giremiyorum.
Kablosuz klavye mi kullanıyorsun?

Hocam konuyu hortlatmış olmayayım fakat bu Hackintosh yükleme işine yeni başladım. Bende de sistem olarak Ryzen 5 3600X, GTX 1080 var. Şimdi bende 2 tane SSD var, ben Windows olan SSD'den değil, diğer SSD'den 40GB bölüm ayırdım. Oraya High Sierra'yı kurdum, başarılı sonuç aldım. Bir tek şu USB olmadan boot yapamıyorum, bir de sürekli USB'den boot yaparken config dosyalarını seçmek zorunda kalıyorum.

Hocam konuyu hortlatmış olmayayım fakat bu Hackintosh yükleme işine yeni başladım. Bende de sistem olarak Ryzen 5 3600X, GTX 1080 var. Şimdi bende 2 tane SSD var, ben Windows olan SSD'den değil, diğer SSD'den 40GB bölüm ayırdım. Oraya High Sierra'yı kurdum, başarılı sonuç aldım. Bir tek şu USB olmadan boot yapamıyorum, bir de sürekli USB'den boot yaparken config dosyalarını seçmek zorunda kalıyorum.
Sorunla alakalı forumda kullandığın macOS sürümü altında yeni konu aç.

Geri
Yukarı