Hikaye oyunu önerisi

Hocam RDR 2 ile 1'in hikayesi farklı mı?

Witcher 3 dememiş bir Allah'ın kulu da.

Witcher 3 çok oynamak istiyorum hocam bir türlü kısmet olmadı. Witcher 1 ve 2'yi de oynamam gerek mi?

Batman Arkham serisi.

Onu arkadaşım önermişti hocamda DC'yi pek takip etmiyorum. Bakıcağım hocam sağ olun.

RDR2.
GTA IV.
Metro 2033.
Metro Last Light.
Metro Exodus.
Life is Strange.
Detroit Become Human.
Beyond Two Souls.
Heavy Rain.

GTA 4 yarıda kalmıştı hocam o efsaneyi bitirmem gerek 🙂.

Detroit Become Human.

Oynadım hocam bayılmışım oyuna.

Hocam the Elder Scrolls v: Skyrim'ın diğer the Elder Scrolls oyunlarından farklı hikayesi mi var? Onu bir türlü anlayamadım. Skyrim'yi anlamak için önceki the ender scrolls oyunlarını oynamak gerekli mi? Hepsi de aynı mekanda geçiyor.

Rdr 2 ilk oyunda olan olaylardan öncesini anlatıyor. Ben ilk oyunun hikayesini dinleyip öyle bitirdim oyunu. Witcher 3 de yine aynı şeyi yaptım 1 ve 2 nin hikayesini dinledim 3. oyunu bitirdim. İki oyunda efsanedir.

Hocam the Elder Scrolls v: Skyrim'ın diğer the Elder Scrolls oyunlarından farklı hikayesi mi var? Onu bir türlü anlayamadım. Skyrim'yi anlamak için önceki the ender scrolls oyunlarını oynamak gerekli mi? Hepsi de aynı mekanda geçiyor.
Hepsi aslında aynı mekanda geçmiyor. Şöyle düşünün, 2 tane film var ve bu filmin birisi Romanya'da; bir diğeri Türkiye'de çekiliyor. Yani aynı dünya üzerinde 2 farklı bölgelerde geçiyorlar.

Önceki oyunlarını oynamana pek gerek yok. Hikayede anlamayacağın bir yer olmaz. Tabii ki önceki oyunları oynayan insanların hoşnut olacağı detaylar var ama hikaye bazında anlaşılamayacak bir şey yok.

Hocam RDR 2 ile 1'in hikayesi farklı mı?
Witcher 3 çok oynamak istiyorum hocam bir türlü kısmet olmadı. Witcher 1 ve 2'yi de oynamam gerek mi?
2 soruna da cevap vereyim.

RDR2, ilk RDR oyunundan "önce" geçiyor. Kısacası ilk RDR oyununu oynamana gerek kalmıyor.

The Witcher 3'ten önce, önceki oyunları oynaman çok daha iyi olur. Uzun bir süreç olacaktır bu fakat eğer hiç bu serüvene giremeyeceksen "detaylı" hikaye anlatımlarını izle. En azından oyuna bir altyapı ile başlarsın.

Geri
Yukarı