Hikayesi Sağlam Sıkmayan Oyun Önerisi

Crysis'in bütün serisini kesinlikle tavsiye ederim. Bilim kurgu olmasına karşın hikayesi ile film izlercesine akıcı bir deneyim elde edeceğini düşünüyorum.

Oyun ayrıca -Cevat Yerli sağolsun :)- %100 türkçe desteğine sahip. Özellikle Crysis 3 diyaloglar, ara sahneler ve senaryo ile gelmiş geçmiş en başarılı oyunlardan birisidir benim için.
Normalde bilim kurgu sevmem fakat sırf yapımında Türk olduğu için, %100 Türkçe olduğu için bir saat kadar denedim. Bu tarzı seven arkadaşlar için güzel oyun.
Buradan Cevat Yerli abiye selamlar.:)

Crysis'i bitirmiştim. Crysis 2'nin ortalarına geldiğimde öğrendim türk yapımı olduğunu :D Tabi öğrenene kadar hep şaşırırdım türkçe desteğine. Türk yapımı olmasa dahi sonuna kadar oynayacağım bir oyundu. Tabi türkçe desteği olmasa hikayeye o kadar kapılamazdım orası ayrı... Ben 1 saatten fazla zaman ayırıp denemeni ısrarla tavsiye ediyorum :)

Crysis oyunu bence oynanmalıdır ama çokta büyük bir beklenti olmaması lazım. Benim hikayesini beğendiğim oyunlar şu şekilde; L.A Noire. Her ne kadar sürüş dinamikleri kötü olsada senaryo bakımından bence gayet iyi. Assassin's Creed serisi öneririm( Unity hariç). Witcher serisi olmazsa olmaz kesinlikle oynamalısın.

Deus Ex ve Homefront serilerine bakmanı tavsiye ederim.

Starcraft serisinden başlayarak oynayabilirsin ayrıca Warcraft , Doom , Diablo , NFS The Run ve özellikle korku oyunu arıyorsan kesinlikle Dead Space serisini oynamalısın dediğim oyunların hepsi zihninde bir etki bırakacaktır özellikle Dead Space yi tavsiye ederim sonra Starcraft oynayabilirsin.

Far Cry 3 -4 ve Tomb Raider'ın iki oyununu da oynarsan hikayesi seni alıp götürür. Adamlar çok iyi düşünmüş o iki oyunu.

Geri
Yukarı