Hile programlama nasıl yapılır?

NothingGood

Hectopat
Makaleler
2
İşin arka planını çok merak ediyorum. Nasıl yapıldığını, nelerin öğrenilmesi gerektiğini anlatabilecek ya da kaynak verebilecek var mı?

Not: Amacım tek oyunculu oyunlarda aimbot yapmak. Kesinlikle çok oyunculu oyunlarda hile yapmam ki zaten etik bir şey değil.

İşin arka planını çok merak ediyorum. Nasıl yapıldığını, nelerin öğrenilmesi gerektiğini anlatabilecek ya da kaynak verebilecek var mı?

Not: Amacım tek oyunculu oyunlarda aimbot yapmak. Kesinlikle çok oyunculu oyunlarda hile yapmam ki zaten etik bir şey değil.

Hocam bende öğrenmek istiyorum siz öğrenebildiniz mi?

Programlar çalıştırıldığında belleğe yüklenir, bellekte yürütülür. Hile programları bu bellek adreslerine erişir ve çeşitli değişiklikler yapar.

Mesela ammo değerini 9999 yapacağız, bunun için oyunun bellek alanına erişiyoruz ammo' değerinin tutulduğu pointer adresini tespit ediyoruz ardından bu adrese WriteProcessMemory API'si ile istediğimiz değeri yazdırıyoruz.

Yani tamamen bellek okuma/yazma üzerine kurulu bir olay.

İhtiyacın olan API'ler;
OpenProcess
WriteProcessMemory
ReadProcessMemory
VirtualAlloc
VirtualProtect

Pointer tespit etmek için Cheat Engine gibi yazılımlar kullanabilirsin ya da pattern tabanlı açık kaynak memory search kitaplıklarını kullanabilirsin.

Programlama dili olarak, windows apilerini çağırabileceğin herhangi bir programlama dili olabilir, benim önerim C++ kullanman.

Geri
Yukarı