Hilux 2.4D Turbo taktırmak ne kadar tutar?

DMR6860

Centipat
Daha fazla  
Benim bir 2019 model 2.4D Hilux'ım var ve adamakıllı bir turbo/turbocharger/supercharger hangisi iyi ise bunlardan adamakıllı kalitelisini takmak ne kadara mal olur ve stage kaç yazılım gerekir?

Benim bir 2019 model 2.4D Hilux'ım var ve adamakıllı bir turbo/turbocharger/supercharger hangisi iyi ise bunlardan adamakıllı kalitelisini takmak ne kadara mal olur ve stage kaç yazılım gerekir?
Bu araba zaten Turbo, eğer performansından memnun değilsen stage1 yapabilirsin. Ortalama 180 beygirlere falan gelir. Ondan da tatmin olmazsan egzozla oynayıp stage2 yapabilirsin, 220-230 beygirlerde olur. Turbo ile oynayacak kadar güç istiıyorsan orijinal turbonu değiştirmeden hibritlersin (İçindeki pali büyütürsün); böylelikle turbo daha erken dolar ama çok da gerek yok.

Bu araba zaten Turbo, eğer performansından memnun değilsen stage1 yapabilirsin. Ortalama 180 beygirlere falan gelir. Ondan da tatmin olmazsan egzozla oynayıp stage2 yapabilirsin, 220-230 beygirlerde olur. Turbo ile oynayacak kadar güç istiıyorsan orijinal Turbo'nu değiştirmeden hibritlersin (içindeki pali büyütürsün); böylelikle Turbo daha erken dolar ama çok da gerek yok.

Egzoz değiştirmek yasak değil miydi?

Ben ruhsata işlenince yasal diye biliyordum da turboyu.

Garantiden çıkmasını kast etmiyorum. Araba bağlanması fln
Turboyu değiştirdin, emisyonu ne yapacaksın? Araba emisyondan kalacağı için yasal olmaz zaten. O yüzden polisin anlamayacağı şekilde en az duman ile yürütmek lazım.
Turboyu ruhsata işletmeye gerek bile yok.

Geri
Yukarı