Lastik patladıktan sonra taktırmak ne kadar tutar?

Lastik ebatı çok önemli değil. Bijonlar uyumluysa lastikçiye kadar gitmek için yedek lastik idare eder.
Kriko yoksa da çevrenizden yardım isteyin. Onu da kolayca bulursunuz. Stepneyi takıp lastikçiye gidin. Hasarlı lastiği yaptırın. Yarık ise değişir artık.
Lastikçi ile konuştum hocam dedi gelip (stepneyi) takarım jantını takarım 70 lira para alırım dedi

Olur tabi ki.
Ama aktif kullandığınız jant da orjinal ve sağlıklı olsun.
Sapasağlam hocam arkadaşım işletmeye yani şu bagaj altındaki siyah olana takamazsın jantı dedi de

Sapasağlam hocam arkadaşım işletmeye yani şu bagaj altındaki siyah olana takamazsın jantı dedi de
Stepne birebir aynı da olabilir. Ki genelde böyledir. Ya da bagajda yer kaplamaması için daha dar jantlı olabilir. Sizinki dar jantlı ise ve stepne havuzu ona göreyse sadece yer sorununuz olur. Ama stepne havuzuna orjinal ebatlardaki jant-lastik sığıyorsa sorun olmaz.

Stepne birebir aynı da olabilir. Ki genelde böyledir. Ya da bagajda yer kaplamaması için daha dar jantlı olabilir. Sizinki dar jantlı ise ve stepne havuzu ona göreyse sadece yer sorununuz olur. Ama stepne havuzuna orjinal ebatlardaki jant-lastik sığıyorsa sorun olmaz.
Muhtemelen stepne birebir aynıdır hocam ama hala anlamadığım o siyah kapağa nasıl giricek jant

Muhtemelen stepne birebir aynıdır hocam ama hala anlamadığım o siyah kapağa nasıl giricek jant

Birde dostum stepneyi normal lastik gibi kullanabilirmiyim

Son düzenleme:

Birde dostum stepneyi normal lastik gibi kullanabilirmiyim
Araçtaki 4 lastiğin aynı durumda olması daha sağlıklıdır. Yani ebatı, jant yapısı, lastik aşınma durumu... Stepne ile aktif lastiklerin durumu aynıysa kullanabilirsiniz tabi ki.
Bir de araçlara lastikler balans ayarı ile takılır. Stepnede ayar var mı yok mu bilemeyiz.
Bu saydığım şeyler uyumlu değilse orjinal lastiği kullanmanızı öneririm.

Siyah kapak dediğiniz şey nedir?

Araçtaki 4 lastiğin aynı durumda olması daha sağlıklıdır. Yani ebatı, jant yapısı, lastik aşınma durumu... Stepne ile aktif lastiklerin durumu aynıysa kullanabilirsiniz tabi ki.
Bir de araçlara lastikler balans ayarı ile takılır. Stepnede ayar var mı yok mu bilemeyiz.
Bu saydığım şeyler uyumlu değilse orjinal lastiği kullanmanızı öneririm.

Siyah kapak dediğiniz şey nedir?
Stepne içindeki siyah jant onun yerine takmak istiyorum jantımı

Stepne içindeki siyah jant onun yerine takmak istiyorum jantımı
Araçta 4 tane çelik jant var, bir de stepnede sac jant var galiba.
92 model araçta orjinal olan sac janttır zaten. Çelik jantlar sonradan takmadır.
Araçta uyum için aktif olan 4 jant ve lastiğim aynı durumda olmasını öneririm.
Stepneyi böyle gerekli durumlarda geçici olarak kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı