Hindistan Sikkim bölgesinde Çin ve Hindistan askerleri arasında çatışma çıktı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@lowc25 savaşlarda olanlar masum ve gariban insana oluyor, zengine bir şey olduğunu göremezsiniz.

Sizin söylediklerinize katılıyorum fakat yine de izlemeniz tavsiye ederim. Bazen her şeyin öyle olmadığı durumlar da oluyor.

Öneriniz için teşekkür ediyorum fakat genellikle savaşlar da iki kişinin idelojisi uğruna savaşlar oluyor. Bir bakmışsınız, garibanlar, masumlar ölmüş. Duruma göre de açlık vb. gibi şeyler oluyor. Pekala ne için? Sadece iki kişinin idelojisi uğruna, değer mi? Bence değmez, dünya hepimize yeter. Barış içinde yaşamamız gerekiyor.

Öneriniz için teşekkür ediyorum fakat genellikle savaşlar da iki kişinin idelojisi uğruna savaşlar oluyor. Bir bakmışsınız, garibanlar, masumlar ölmüş. Duruma göre de açlık vb. gibi şeyler oluyor. Pekala ne için? Sadece iki kişinin idelojisi uğruna, değer mi? Bence değmez, dünya hepimize yeter. Barış içinde yaşamamız gerekiyor.

Katılıyorum. Fakat burada bir paradoks var. Dikkat ederseniz kendilerini savaşa sürükleyecek liderlere en çok, yine kendileri veya çocukları savaşlarda ilk önce ölecek olan kesimlerden gelir. Savaş kadar saçma bir şey yok. Hiç savaşmamış herkes savaş ister ama savaştan dönen birine sorarsanız bir daha asla diyecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı