Hiperaktiviteye sahip öğrenci lisede 30 günde sınıfta kalır mı?

Triao

Decapat
Daha fazla  
Bayağı stres altındayım şu an sınıfta kalmama tam 1 gün kaldı. Daha gitmezsem sınıfta kalacağım bende hiperaktivite denen bir şey var duyduğuma göre benim durumumdakilerde sınıfta kalma sınırı 70 gün oluyormuş. Böyle bir şey varsa neden var bilmiyorum çok saçma ama inşallah vardır. Bir bilgilendirseniz çok güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayağı stres altındayım şu an sınıfta kalmama tam 1 gün kaldı. Daha gitmezsem sınıfta kalacağım bende hiperaktivite denen bir şey var duyduğuma göre benim durumumdakilerde sınıfta kalma sınırı 70 gün oluyormuş. Böyle bir şey varsa neden var bilmiyorum çok saçma ama inşallah vardır. Bir bilgilendirseniz çok güzel olur.

Müdüre vb sor eğer yoksa açık liseye geç diyceğimde zaten açık liseye geçemezsin şu an kayıtlar bitmiş.

Kafanızdan hastalık uydurmayın. Bu işler "duyduğuma göre" şeklinde ilerlemez, eğer hiperaktiviteniz olduğunu düşünüyor ve bu durumdan sıkıntı duyuyorsanız destek alın. Doktor raporu olmadan da hiperaktivitenizin olması bir şeyi etkilemiyor bu arada.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun
başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü
hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî
raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam
devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden özeleğitim ihtiyacı olan öğrenciler ve özeleğitim meslek
liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır.

Ben de ADHD hastasıyım doğduğumdan beridir tanılı şekilde tedavi alıyorum 70 gün falan öyle saçma bir şey hiç duymadım daha önce. Git doktora tedavini ol dediğin kadar varsa kandan bile çıkar, hem sence problem 70 gün sonra çözülecek mi ? Hem 70 gün okula gitmemek ne demek zaten o kadar okula gitmeyeceksen okumuş olmazsınki sen.

Ben de adhd hastasıyım doğduğumdan beridir tanılı şekilde tedavi alıyorum 70 gün falan öyle saçma bir şey hiç duymadım daha önce. Git doktora tedavini ol dediğin kadar varsa kandan bile çıkar, hem sence problem 70 gün sonra çözülecek mi? Hem 70 gün okula gitmemek ne demek zaten o kadar okula gitmeyeceksen okumuş olmazsınki sen.

Yok arkadaş 70 gün yapmamış zaten 29 gün yapmış.

Kafanızdan hastalık uydurmayın. Bu işler "duyduğuma göre" şeklinde ilerlemez, eğer hiperaktiviteniz olduğunu düşünüyor ve bu durumdan sıkıntı duyuyorsanız destek alın. Doktor raporu olmadan da hiperaktivitenizin olması bir şeyi etkilemiyor bu arada.

Dostum küçüklüğümden beri bu konuda doktora gidiyor ilaçlar alıyorum duyduğuma göre dediğim hastalığımın okulda böyle bir sonuç yaratması.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun.
Başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü.
Hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî.
Raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam.
Devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden özeleğitim ihtiyacı olan öğrenciler ve özeleğitim meslek.
Liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır.

Ben de ADHD hastasıyım doğduğumdan beridir tanılı şekilde tedavi alıyorum 70 gün falan öyle saçma bir şey hiç duymadım daha önce. Git doktora tedavini ol dediğin kadar varsa kandan bile çıkar, hem sence problem 70 gün sonra çözülecek mi ? Hem 70 gün okula gitmemek ne demek zaten o kadar okula gitmeyeceksen okumuş olmazsınki sen.
ilaçları bayadır aksatıyorum ama böyle bir hastalığım kesin var

Geri
Yukarı