HiperNet destekli altyapiya fiber baglatilir mi?

goatcan

Centipat
Bu altyapi muhabbetine cok hakim degilim bilmenizi isterim. Evimde halihazırda bir internet bulunmakta fakat kalabalik bir aile oldugumuz ve cok yavas bir internet oldugu icin bende odama yeni bir internet baglatma karari aldim. Türk Telekom'un sitesinde sorguladim ve HiperNet baglatabilecegim yaziyordu. Fiber baglatsam ne olur, stabil ve almam gereken hizi alabilir miyim? Yardimci olursaniz cok sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlamıyorsam HiperNet olayı bildiğiniz VDSL'dir. Yani fiber altyapı olmadığı için fibere geçiş yapamazsınız.

Hipernet dediğimiz şey saha dolabına kadar fiber, geri kalan kısımda da bakır kablo ya da artık hangi kablo varsa o. Fiber için önce binaya fiber çekmeleri, kutu koymaları daha sonra da eve fiber çekmeleri gerekiyor.

Bu altyapi muhabbetine cok hakim degilim bilmenizi isterim. Evimde halihazırda bir internet bulunmakta fakat kalabalik bir aile oldugumuz ve cok yavas bir internet oldugu icin bende odama yeni bir internet baglatma karari aldim. Türk Telekom'un sitesinde sorguladim ve HiperNet baglatabilecegim yaziyordu. Fiber baglatsam ne olur, stabil ve almam gereken hizi alabilir miyim? Yardimci olursaniz cok sevinirim, teşekkürler.
Yukarıdaki hocalarımın da dediği gibi TT'nin Hiper dediği şey VDSL. VDSL altyapıya sahip bir binada fiber kullanılamaz. Çünkü altyapı ne ise onun üzerinden hizmet alınır. Boş port varsa evinize ikinci bir internet bağlatabilirsiniz tabii.

Göknet üzerinden altyapı sorgusu yapıp paylaşırsanız yardımcı olalım.

Geri
Yukarı