Hırsız korkusu nasıl geçer?

Dediğiniz gibi psikologla görüşebilirsiniz. İsterseniz de güven vermesi açısından beyzbol sopası falan bulundurun odanızda.
Valla hocam beyzbol sopasını bile kıracak sertlikte bir demir aldım yanıma.

Ben de eskiden çok korkardım hırsız girmesinden aynı durumdan muzdariptim seninle. Ben ilaç almıştım yani psikolog ile hallettim. Bence sen de öyle yapmalısın. Burada söylenecek 2-3 söz seni ancak anlık rahatlatır, korkunu tam olarak yenmeni sağlamaz.
Kullanmadığım için sizin kadar bilemem ama, ilaç kullanımı pek de sağlıklı çözüm değil sanırım hocam.

Vallahi hocam beyzbol sopasını bile kıracak sertlikte bir demir aldım yanıma.

Allah korusun hırsız girerse girdiğine pişman edersiniz artık 😅

Yıl 2003'tü. Mutfağa girip buzdolabını açtım. Sıvıyağı meyve suyu zannettim içtim. O sırada perdenin arkasında hırsız vardı. Elinde bıçakla mermere oturmuş bu hırsız. Babamı çağırdım. Tabii hırsız kaçtı.

Merhaba arkadaşlar, birkaç gündür hırsız korkusu yaşıyorum. Korktuğum hırsızlık değil, yanlarında kesici alet bulundurmaları ve aileme zarar vermeleri. Doğrusu bu biraz aile ile ilgili, tam da geçen sene bu zamanlarda hacklenmekten korkuyordum, hackerların kart bilgilerini vesaire çalıp aileme maddi zarar verecekleri ve hayal kırıklığına uğratma korkusu vardı, şimdi ise aileme zarar gelmesinden çok korkuyorum. Bilemiyorum bu psikolojik bir durum mu? Artık psikologla görüşmek istiyor bile olabilirim. Bunu nasıl çozebilirim? Bu tesadüf mü? Geçen senede bu zamanlarda çok korkuyordum.

Çözümü seni stres eden şeylerden 1 haftalığına uzaklaş 1 hafta sadece seni eğlendiren sevdiğin işleri yap bu tür düşünceler yüksek stresten kaynaklanabiliyor bu yöntemi deneyebilirsin benim için işe yaradı.

Yeni konular

Geri
Yukarı