Aşırı Derecede Hırsız Korkusu

Bir zamanlar Osmanbey'de insanlar yazlığa gidince hırsızlar her daireye tek tek giriyordu :) Binalar alarm, kamera taktı, ev sahipleri ise hırsıza karşı korumalı kilit falan. Zaten kamera oldu her yer hırsızlarda uzaklaştı buralardan denilebilir. Güvenlik artmadan ve güvenlik kameralarından haberdar olmayan hırsızlar tek tek dairelerin kilidini kırmış. Allah'tan bizim kilit parçalanmış ve kapı açılmamış. Gece 12'de geldik, polisler filan, kapının açılması gece 2'yi buldu. O dönemde bende de oldu o korku. Hani o şeylerden korkan bir insan değilim, girse sopayla dalarım ama yine de o ses de ne lan oluyordum ve kalbim fırlıyordu yerinden. Bir hafta filan sürdü geçti. Hırsızlar normalde zarar vermeyi göze alamaz. Sadece hırsızlık olunca o kadar ceza almıyorlar hatta soruşturulmuyor bile ama yaralama filan işin içine girince iş baya büyüyor. Öyle bir şey yapamaz yani ama sen öldürmeyecek şekilde sopayla girebilirsin hatta bıçaklayıp elimde o sırada bıçak vardı korktum ve salladım diyerek yırtarsın. İşin bu boyutunu düşündüğünde milyarda birlik bir şans olduğunu düşünürsen korkundan kurtulabilirsin.

Ben de odada ayna olduğunda uyuyamıyorum. Birisi beni izliyormuş gibi geliyor. O yüzden her gece uyumadan aynayı aşağı indirip ters çeviriyorum. :/

İnanın ki benim eski durumum :D Bunun için ben pek birşey yapmadım sadece içimden; ''kedidir o kedi'' derdim, kendimi teselli ederdim, kendime gülüp; ''Olum bunlardan mı korkcan la bebek misin?'' diye sorardım kendime :D Öyle bir anda geçti, ses duysam da artık kafama takmadan rahatça uykuya dalıyorum :)
Kediden zarar gelmez.:D
Köşeye kıstırırsan çok fena tırmalar seni.

Yatak odasında iseniz bir capste hırsız sizi yastıkla boğmaya çalışırsa 10 saniye çırpının ve hareketsiz yatın diyordu.
Tam o sırada hırsız yastığı bırakacak ve sizin öldüğünüzü sanacak.
O hışımla elinize ilk geçen nesne ile kafasına iyice indiriyoruz.
Bu nesneler sandalye veya gece lambası yada sert bir cisim olabilir ama sadece adamı bayıltsın.
Nesne bulamadığınız zaman arkasına sinsice geçin ve ense kısmına tam o omurun ve omur iliğinin geçtiği noktaya elinizin üstündeki yumruk yapınca çıkan kemik çıkıntıları ile belirttiğim yere okkalı bir yumruk indiriyoruz veya omuzunu çevirip adamın yanağında kulağa yakın olan kısıma hışımla Osmanlı tokadını tattırıyoruz.
Bahsettiklerimi uygularsanız ve yakalanırsanız beni tanımıyorsunuz.:D

Piskolojik bir şey bu seni zirveyede koysak bu sefer ya düşersem ya da ya çökerse diye korkuların başlar. Psikologa falan gitmende fayda var konuşarak çözülebilecek şeyler bunlar merak etme.

Son düzenleme:
@akifcannn yanlış anlama ama benim annanem'de öldürecekler, kesecekler diye korkuları vardı. Psikologa götürdük bir ilaç verdiler ondan sonra bir daha olmadı. Bence bir psikologa git, problemin hallolacaktır. İlaçlarını kullanırsan bir daha olmaz.

Ben de biraz paranoyak bir kişilik olarak bu tür korkulara sahibim fakat size önerim elinizin altında ulaşabileceğiniz bir el feneri ve kesici/delici alet olması. Yastığımın altında ufak bir bıçakla uyurdum eskiden de, korkularım azaldıkça buna ihtiyaç duymadığımı fark ettim. Siz de ulaşabileceğiniz objelere zamanla güveneceksiniz fakat uzunca bir süre hiçbir şekilde gereksinim duymadığınızda korkularınız bir nebze de olsa azalacaktır diye umuyorum.

2012'de evimize hırsız girdi. Küçüklük korkusumu diyeyim artık ne olursa, 2 yıl rahat uyuyamadım korkudan. :D Ama için rahat olsun hocam hırsızlar yanında silah falan taşımaz, hatta evde karşılaşırsanız falan o senden bin kat daha fazla korkar kaçmaya çalışır. Benim çözümüm küçük bi sustalı bıçak almaktı yatağımın baş ucunda ki dolaba koydum. Sorsan neye güveniyosun diye bıçağa derim ama 2 yıldır yerinden oynatmadım. :D

Konu eski ama bu durumdan rahatsız olanlar çok var bilhassa küçük yaştakiler :) İlk olarak kendinizi teselli etmeniz lazım, çok aşırı ise ve yaşınız 20'yi geçti ise bir psikoloğa görünün. Hala çözüm olmuyorsa evcil bir köpek alıp odanızdan ayırmayın, köpekler koruyucu olduğundan bu sizi yatıştıracaktır. En azından kapı, pencere, terlik tıkırtılarından vazgeçip köpeğin havlamasına kafayı takacaksınız :)

Hocam bunu deneyeceğim zaten hayalperest insanım kolayca hayal kurabilirim :) .
İşte korkularının nedeni yüksek hayal gücün. :) Aynı durum bende de vardı. Yine hayal gücümi kullanarak üstesinden geldim.

İnan bana gece yatarken hangi sesi duymak istiyorsan duyabilirsin. Bu sesleri ben mi yapıyorum yoksa gerçek mi acaba diye ayırt etmek için imkansız sesler düşündüm. Mesela bir ışın silahının "çiuuvvv" sesi ve duyacağıma inandığımda bir anda ses geldi. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı