Hıs HD 6950, 350W güç kaynağı ile kullanılır mı?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar arkadaşlar, hıs HD 6950 ekran kartım var.
  • İşlemci Ryzen 5 3600.
  • Anakart MSI Mortar Max.
  • Güç kaynağı Everest eps 1600a 350W sıfır alındı idarelik kullanıyorum.
  • 16 GB Corsair RAM.
Bu ekran kartı TDP değeri 200W. İşlemcim ise 65 W çekiyor. Güç kaynağı peak 420W desteği var. Sistemde 1 SSD ve 2 adet HDD mevcut. 2 adet fan mevcut. Ekran kartı bu sistemde kullanılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağın baktım da 12V kanalından 20A yani 240W veriyor. Yani kesinlikle yetmez.
Güç kaynağı geliştirme kartı alırsam ekran kartının başka bir power ile beslesem olur değil mi ?
Diğer güç kaynağıda aynı şekilde 350 W Hadron markadır.
Güç kaynağı geliştirme kartı alırsam ekran kartının başka bir power ile beslesem olur değil mi ?
Aslında bir adet Raidmax eski sistemde kullandıpım 500 W var fakat, işlemci soketi girişi 4 pin. Benim anakartımın ise 8 pin oyüzden kullanamıyorum.

Ben de bir ara onu yapmayı düşünmüştüm. Bildiğim kadarıyla evet var hatta kullanan birkaç kişiyi de gördüm forumda. Sıkıntı çıkarabilir ama.

Aslında bir adet Raidmax eski sistemde kullandıpım 500 W var fakat, işlemci soketi girişi 4 pin. Benim anakartımın ise 8 pin oyüzden kullanamıyorum.
O yetebilir markasını atar mısın?
Ekstra pin için adaptörler var dert etme.

Ciddi anlamda hayat kurtarıcı ürün. Yeni nesil anakartların CPU Güç bağlantısı 8 pinle yapılıyor ancak eski model anakartlarda 4 pin. Eğer yeni bir sistem toplayacaksanız ve elinizde eski model bir psu (powersupply) var ise bu ürünü alıp rahatlıkla yeni nesil anakartı kullanabilirsiniz. Normal dükkanlarda rahatlıkla bulabileceğiniz bibr ürün değil hazır bulmuşken hepsiburada üzerinden alın. (Genelde satın aldığım ürünlerin satıcısının hepsiburada olmasına özen gösteriyorum sonuçta hizmet kalitesi > ürün)

Son düzenleme:
HD 6950'li bir sistem için 550Watt PSU öneriliyor.

2.jpg

Ben de bir ara onu yapmayı düşünmüştüm. Bildiğim kadarıyla evet var hatta kullanan birkaç kişiyi de gördüm forumda. Sıkıntı çıkarabilir ama.

O yetebilir markasını atar mısın?
Ekstra pin için adaptörler var dert etme.

Ciddi anlamda hayat kurtarıcı ürün. Yeni nesil anakartların CPU Güç bağlantısı 8 pinle yapılıyor ancak eski model anakartlarda 4 pin. Eğer yeni bir sistem toplayacaksanız ve elinizde eski model bir psu (powersupply) var ise bu ürünü alıp rahatlıkla yeni nesil anakartı kullanabilirsiniz. Normal dükkanlarda rahatlıkla bulabileceğiniz bibr ürün değil hazır bulmuşken hepsiburada üzerinden alın. (Genelde satın aldığım ürünlerin satıcısının hepsiburada olmasına özen gösteriyorum sonuçta hizmet kalitesi > ürün)
Ona bakacağım.
HD 6950'li bir sistem için 550Watt PSU öneriliyor.

Eki Görüntüle 1124500
Evet ama eski sistemimde çok uzun süre bu Raidmax ile kullandım. 2007 2008 model baya ağır bir güç kaynağı. Raidmax Sagitta kasadan çıkmadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı