Hisse ve kripto gibi işlemler vergilendirilmeli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Hisse, kripto ön satış ve kripto işi vergilendiriliyor mu, gelir beyan etmek gerekiyor mu? İleride bir sıkıntı yaşar mıyım?

Borsada vergi otomatik kesiliyor, kripto tarafında şimdilik bir vergi görünmüyor ancak bir süredir denetleme olduğu bir gerçek. Coinbase Türkiye pazarından çekildi, neden acaba?

O zaman eğitim hakkını sağlık hakkını nasıl alacaksın?

Ne alaka?

X'in vergilendirilmesini sacma bulmak demek egitim ve saglik hakki almamak mi demek?

Ki bence akraba evliliginden 65 IQ'lu 8 cocuk yapan amelesporun cocuklarinin egitimine vergilerimizle sponsor olmamizin da cok tartisilabilir taraflari var ama o da baska gunun konusu olsun.

O zaman eğitim hakkını sağlık hakkını nasıl alacaksın?
Özel sektöre bırakacak, bir liralık iş için on lira vergi almayacak. Amerika'daki gibi gelir-gider-vergi hesapları şeffaf olsa, vergisiz gelir elde edilip harcama sonrası vergi ayrıca ödense burada kıyamet olur.

Ne alaka?

X'in vergilendirilmesini saçma bulmak demek egitim ve saglik hakki almamak mi demek?

Ki bence akraba evliliginden 65 IQ'lu 8 çocuk yapan amelesporun çocuklarinin egitimine vergilerimizle sponsor olmamizin da cok tartisilabilir taraflari var ama o da baska gunun konusu olsun.

Devletin eğitim, sağlık gibi hizmetleri sağlaması için bir gelire ihtiyacı var. Bu gelirin büyük bir kısmı vergilerden elde ediliyor. Eğer bu vergilendirme olmazsa, devletin bu hizmetleri sunma kapasitesi azalır. Elbette vergi sistemini eleştirebilir ve daha adil ve verimli bir sistem için önerilerde bulunabilirsiniz, ama vergilerin tamamen gereksiz olduğunu düşünmek, devletin temel hizmetlerini sunma yeteneğini sorgulamak anlamına gelir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı