Hitler haklı mıydı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yahudileri sevmiyorum de geç. Aşağılık dediğin zaman Hitlerin yaptığı tanımlamadan hiç bir farkı kalmıyor.

Ayrıca Araplar'da örnek verdiğin elle yeme muhabbeti kültürden kaynaklı, evet bende sevmiyorum fakat gidipte aşağılıklar diyemezsin.

Ayrıca İslamiyet'in Araplara gönderilmesi örneğini vermen saçma. Evrensel olarak kitleye hitap etmeyi amaçlayan bir dinin aşağılık ırk diyerek ırkçılık yapmasını mı bekliyordun?

Yazdigin iki farklı yorum öylesine çelişiyor ki kendi düşüncendir, beni ilgilenmiyor ama iki yorum da birisinde ırkından dolayi farklı davranmam diyorsun diğerinde araplar söyle araplar böyle diyorsun... çok boş yorum, birde az Türkçe öğrenin ya şöyle konuşmadan önce..

İyi ki desteklemiyorsun, desteklesen bir de gaz odaları kurturtacaksin...

Örnek verdim, Arapları da sevmem mesela ama ırkçılık yapmam. Çünkü her insan aynı değildir, ama ben genelini eleştiriyorum. Mesela Yahudilerin çok büyük bir kısmı Gazze soykırımını destekliyor.

Ne dersen de, istersen ırkçılık de ama bana göre öyle değil. Hitler bunu uygulamaya koydu, ben koymuyorum. Yahudilere nefretimi kendi içimde yaşıyorum, bir Yahudiye bunu uygulamıyorum.

Irkçılık dediğin şey sadece hadi hepsini yok edelim demek değil zaten, şu anda burada yaptığın ırkçılık oluyor... Daha ırkçılığın tanımını bilmeden konuşuyorsun. bir de İslam'i örnek veriyorsun... yahudi ya da Arap karşısında uygulamıyor olabilirsin, ama bir Yahudi Arap bu yorumlarını görse sana ırkçı der bu da bir gerçek.
Dersin ki Suriyeliler söyle böyle Afganlar söyle böyle anlarım ama zaten kendi ülkelerinde yaşayan insanlar için söyle böyle demen ırkçılık.

Filistinli insanlar da Arap ırkçısı mesela, ne yapalım yani?

Bana ırkçı diyorsun asıl kendin yapıyorsun.

Aynen Suriyelilerin Afgan'larin gelip burada bozgunculuk yaptığını söylemek bu ülkenin konumlarını hiçe saydığını söylemek ırkçılık. Cidden hiç bilmeden konuşuyorsun.
Şu anda sensin ırkçı. İkide bir bana suç atıyordun demek ki bu atasözü doğruymuş; "Kişi kendinden bilir işi.".

Irkçılık dediğin o millet ya da belirli dinde ki insanlar hakkında genelleme yaparak itham ederek konuşmaktır... Cidden Türkçe öğrenin.

Şu anda sensin ırkçı. İkide bir bana suç atıyordun demek ki bu atasözü doğruymuş; "Kişi kendinden bilir işi.".

Türkçe öğren. İleride lazım olur.

Yahudilerin bir çoğu gazze soykırımını destekliyor mu şaka mısın? İsrail'de hükümet karşıtı protesto yapıyor millet. Kimsenin savaştan memnun olduğu yanı yok.

Irkçılık, farklı bir ırk veya etnik kökene sahip oldukları için diğer insanlara yönelik önyargı, ayrımcılık veya düşmanlıktır. Senin kendine göre tanımlamanla ırkçılığın genel tanımlaması değişmiyor.

İşte dil dediğin şey öyle kolay kolay ayrışmıyor sen bugün git Orta Asya Türk devletlerine gene konuşlanılanı bir şekilde anlarsın çünkü aynı dil kurgusundan geliyor bunun olabilmesi demek senin o dil grubuyla çok yakın olman demek ki ırk tanımlarından biri zaten budur. Yunan demişsin kendin örnek veriyorsun yüz yıllardır beraberiz ama dil yapısı tamamen farklı keza Kürt'ler ile de aynı hiçbir benzer yapısı var mı ama baksan kaç yüz yıldır aynı yerdeyiz. Yoksa diller kendi aralarında illaki birbirlerine kelime veriyorlar. En basit örnek Türkçe de şaşı Japon dilinde karşılığı şaşi bu tabii bizi onlar aynı ırk yapmaz ama bir dönem yakın olduğumuzu gösterir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…