Hız düşüşü yapmayan ISS önerisi

Batuhan Büber

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

altyapım 64 Mbps VDSL destekliyor,

santrale uzaklığım 220 metre olarak gözüküyor,

modemim ASUS DSL-AC51,

bina yeni, modem hat değerlerim (SNR vs.) Gayet iyi.

Gerekli bilgilendirmeleri yaptıktan sonra konuya geçmek isterim.
2 yıldır Türk Telekom 24 Mbps VDSL 95₺ paketini kullanıyorum.
Ping değerlerimden aşırı memnun değildim ama yine de iyi olduğunu düşünüyorum. ( CS:GO 70-90 ms arası)
Onun dışında 2 yıllık süre boyunca hiçbir zaman internet kopması, hız düşmesi, akşam saatlerinde yavaşlama vs. bir sorun yaşamadım. Bu benim için çok önemliydi ve bu konuda gerçekten TT'den çok memnun olduğumu söylemeliyim.
Fakat şimdi taahüdüm bitiyor ve TT akılalmaz fiyatlar sunuyor o sebeple ISS değiştirmek istiyorum. Seçeneklerim şu şekilde:

Vodafone: 50 Mbps VDSL / 24 ay taahhüt / 100₺

TurkNet: 50 Mbps VDSL / taahhüt yok / 95₺

Millenicom: 50 Mbps VDSL / taahhüt yok / 110₺

NetSpeed: 50 Mbps VDSL / taahhüt yok / 95₺

Comnet: 50 Mbps VDSL / taahhüt yok / 100₺

İnternet kopması, hız düşmesi, akşam saatlerinde yavaşlama gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorum. Ping değerlerinin de aynı veya mümkünse daha düşük olmasını istiyorum. Bu bilgiler ışığında bana hangi ISS'yi önerirsiniz?
(Şimdiden çok teşekkür ederim. Yazdıklarımla ilgili sorusu olan arkadaşlar varsa sorabilirler.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam telefonumda dakika'm var ise tek tek müşteri hizmetlerini arayıp konusuşurum. Çünkü burada verilecek bilgi yetkililer tarafından çürütebilinir ondan dolayı en iyisi müşteri hizmetlerini aramak.
Hocam aslına bakarsanız hepsiyle konuştum. Benim şu anda ihtiyacım olan kullanıcı yorumları çünkü belirli saatlerde yavaşlama vs. oluyorsa bunu ancak kullanıcılar söyleyebilir :))

Hocam özellikle Netspeed'de paket kaybı var gibi şeyler diyen çok gördüm (sonradan düzeldi yazan da var.) Sen bu 1 yıllık süreçte özellikle kapanma olduğunda yani yoğunluklarda hız düşmesi vs. yaşadın mı?
Yok, paket kaybı yaşamadım. Ayrıca her ne kadar bu sıralar yoğunluk yüzünden bazen ping kaynaklı sorunlar yaşasam da ping değerlerim 1 yıl içinde gerçekten iyiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı