Hız testlerimizi ve ISS'lerimizi paylaşalım

En İyi ISS

• Turkcell Superonline

Oy: 4 12,1%
  • Kablonet

Oy: 10 30,3%
  • Türknet

Oy: 9 27,3%
  • Millenicom

Oy: 2 6,1%
  • Netspeed

Oy: 1 3,0%
  • Türk Telekom

Oy: 7 21,2%

• Oy verenlerin toplamı
    33
Ekran Alıntısı.PNG

Ah be 😔

Bence konu biraz eksik olmuş. ISS ve hız testi tek başına manasız önemli olan ISS ile hangi hızla anlaşıldığı, bulunduğunuz yerin altyapısı ve ne kadar ödediğiniz ve hız testi paylaşımı olmalı ki vaat edilen ile verilen hizmet eş mi? Yoksa atıl mı? Anlayabilelim.

Hocam pinginiz az en azından bu da bir teselli.
İndirme yapamıyorum be hocam, sistemim oyunlar için yeterli fakat bu hızı görünce indiresim gelmiyor .
Bence konu biraz eksik olmuş. ISS ve hız testi tek başına manasız önemli olan ISS ile hangi hızla anlaşıldığı, bulunduğunuz yerin altyapısı ve ne kadar ödediğiniz ve hız testi paylaşımı olmalı ki vaat edilen ile verilen hizmet eş mi? Yoksa atıl mı? Anlayabilelim.
Türk Telekom, 16'lık paket kullanıyoruz. Altyapımız kötü, normalde gene 10 civarı hız veriyordu ama bu aralar hep 5-6, ve bu leş gibi hıza 90 lira veriyoruz bir de şaka gibi.

Şahsen bana vaat etiikleri 100 10 bu değerleri alıyorum belki altyapıdan bu kadar yüksek alıyorum fiyatı 130 civarı oldu sanırım en son.

İndirme yapamıyorum be hocam, sistemim oyunlar için yeterli fakat bu hızı görünce indiresim gelmiyor .

Türk Telekom, 16'lık paket kullanıyoruz. Altyapımız kötü, normalde gene 10 civarı hız veriyordu ama bu aralar hep 5-6, ve bu leş gibi hıza 90 lira veriyoruz bir de şaka gibi.
Şahsen bana vaat etiikleri 100 10 bu değerleri alıyorum belki altyapıdan bu kadar yüksek alıyorum fiyatı 130 civarı oldu sanırım en son.
Buradan da anlaşılacağı üzere önce altyapı sonra fiyat ile muteber bir hizmet karşılığı var. Maalesef bu konuda da denetim olmadığı için altyapısı olan yere 100 -130 liraya sağlanan yüksek hız (diğerine göre yüksek) altyapısı olmayan yere aynı fiyata daha düşük ve bazen sorunlu olarak sağlanıyor. (Şahsi deneyimlerim fazla olduğu için arz edip konuyu kirletmek istemiyorum. ) Ben Superonline kullanıyorum 99 liralık, 25 Mbps'lik paket. (TV plus dahil ama indirimler olduğu için sadece internet paketi fiyatına 75 lira olarak kullanıyoruz) Altyapıyı da kendileri çektiler zaten eve kadar.
1607452328729.png

Buradan da anlaşılacağı üzere önce altyapı sonra fiyat ile muteber bir hizmet karşılığı var. Maalesef bu konuda da denetim olmadığı için altyapısı olan yere 100 -130 liraya sağlanan yüksek hız (diğerine göre yüksek) altyapısı olmayan yere aynı fiyata daha düşük ve bazen sorunlu olarak sağlanıyor. (Şahsi deneyimlerim fazla olduğu için arz edip konuyu kirletmek istemiyorum. ) Ben Superonline kullanıyorum 99 liralık, 25 Mbps'lik paket. (TV plus dahil ama indirimler olduğu için sadece internet paketi fiyatına 75 lira olarak kullanıyoruz) Altyapıyı da kendileri çektiler zaten eve kadar. Eki Görüntüle 770869
75 liraya bu interneti kullanıyor olmanız gayet güzel hocam alt yapı olmayan yerlerde dengi değerler almak için en az 100 liralık paketler tercih ediliyor.

75 liraya bu interneti kullanıyor olmanız gayet güzel hocam alt yapı olmayan yerlerde dengi değerler almak için en az 100 liralık paketler tercih ediliyor.
Evet şuan için bizim pakette sizin pakette iyi lakin maalesef altyapı olmayan yerler için çalışma veya fiyatlandırma için yasal düzenleme şart ama müşteri bilinçsiz veya çaresiz kalınca limitsiz adı altında +100 liraya sağlayamayacakları hızı vaat ederek sözleşme yapıyorlar ve altyapı sorunu yüzünden kullanıcı yine mağdur oluyor. (Tabi seneye bizim taahhütname bitince ne olacağını enflasyon oranı ve Yi-ÜFE oranı ile göreceğiz.)

İss: türk telekom
Hız: 50 mbps
Fiyat:125 tl
Taahhüt: 2024 hazirana kadar

gece de gündüz de 50 mbps alıyoruz. modemdeki qos olayı sayesinde hızın yetmeme durumu olmuyor zaten. biri canlı tv izliyor diğeri oyun oynuyor diğeri youtube'da takılabiliyor.

bizim evde 50 mbps'den yukarısı gereksiz olurdu.
Screenshot_2022-06-11-00-30-17.png

Geri
Yukarı