Hızları farklı RAM'ler çalışır mı?

Flowerr911

Centipat
Daha fazla  
Anakart
h110m-k
İşlemci
İntel i3-7100
Şu anki sistemimde DDR4 8 GB 2133MHz RAM var. Sistemimdeki RAM günüme göre yetersiz kaldığı için 16 GB'ye çıkarmayı planlıyorum. Yeni alacağım RAM 8 GB 3600MHz. Sistemdeki mevcut RAM ile bu yeni RAM'i birlikte kullanırsam bir sorun yaşar mıyım, RAM çalışır mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-03-20-08-09-07-818_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2024-03-20-08-09-07-818_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 24
Donanımsal farklılık olduğu için mavi ekran vb. yazılım sorunları alabilirsin. Bir diğer ihtimal ile en düşük olan donanımın MHz değerini baz alarak sistem çalışır. Denemende bir sorun olmaz fakat cebindeki paraya yazık olur, mümkünse aynı MHz değerinde bir RAM alman. Bende kullandığım sistemde farklı markaların aynı MHz değerindeki RAM'lerini kullanıyorum.

Donanımsal farklılık olduğu için mavi ekran vb. yazılım sorunları alabilirsin. Bir diğer ihtimal ile en düşük olan donanımın MHz değerini baz alarak sistem çalışır. Denemende bir sorun olmaz fakat cebindeki paraya yazık olur, mümkünse aynı MHz değerinde bir RAM alman. Bende kullandığım sistemde farklı markaların aynı MHz değerindeki RAM'lerini kullanıyorum.

Diyelim ki mavi ekran yedim. Mavi ekrandan sonra sadece yeni RAM'i takarsam başka bir sorun yaşar mıyım? Burada önemli olan tek şey RAM kapasitesi değil hızı da olduğu için benlik pek bir sorun olmaz öyle.

Slota elindeki herhangi bir RAM'i takarsan sorun yaşamazsın.

Geç cevap için kusuruma bakma 😅

Diyelim ki mavi ekran yedim. Mavi ekrandan sonra sadece yeni RAM'i takarsam başka bir sorun yaşar mıyım? Burada önemli olan tek şey RAM kapasitesi değil hızı da olduğu için benlik pek bir sorun olmaz öyle.

Geri
Yukarı