Hızlı Firefox tabanlı tarayıcı önerisi

DYREX

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Dolar'a bakmak
Arkadaşlar 15'e yakın tarayıcı denedim Firefox ve water fox dışındakilerin hepsi Chromium'du geçen hafta Vivaldi'den Firefox'a geçtim ce Chromemium'da olmayan çok güzel eklentiler ekledim fakat ben 20 30 sekmeli tarayıcı kullanan biriyim bilgisayarda iyi değil Firefox çok RAM tüketiyor bana Comodo ice Dragon (çünkü güvenlik açıkları var) ve Waterfox (çünkü bir veri analizi şirketine satıldı adı System 1) haricinde Firefox tabanlı eşitleme özeliği olan (sırf bu yüzden Brave kullanmıyorum ) bir tarayıcı önerir misiniz?

Son düzenleme:
Chromium kullanmama sebebiniz nedir onu tam anlayamadım.

Firefox tabanlı tarayıcılara virüs girme olasılığı daha düşük ve Chrome için doğru düzgün YouTube video dowloader eklentisi yok.
İsteğine uygun hiçbir tarayıcı yok. Librewolf Firefox'un user.js/poliçe eklenmiş hali, farklı bir tarayıcı değil.

Zaten isteğim Firefox'tan başka bir tarayıcı değil Firefox'un hızlandırılmış bir versiyonu.

Hayır şöyle düşünün mesela Linux'un güvenlik önemleri Windows'dan düşük iken neden Windows'dan az virüs giriyor çünkü kullanılmıyor aynı şey Firefox için de geçerli Firefox tabanlı tarayıcıları piyasanın yaklaşık yüzde 30'si kullanıyor siz bir hacker olsanız yüzde 70'e hitap eden bir bir virüs mü yazarsınız yoksa sadece yüzde 30'a mı?

Hayır şöyle düşünün mesela Linux'un güvenlik önemleri Windows'dan düşük iken neden Windows'dan az virüs giriyor çünkü kullanılmıyor aynı şey Firefox için de geçerli Firefox tabanlı tarayıcıları piyasanın yaklaşık yüzde 30'si kullanıyor siz bir hacker olsanız yüzde 70'e hitap eden bir bir virüs mü yazarsınız yoksa sadece yüzde 30'a mı?
Tamamıyla yanlış bir bakış açısı değil ama o küçük yüzdelik 200 milyon kişiye tekabül ediyor. Kar/zorluk oranı hesabı yaptığında arada çok bir fark olmasa gerek.

Tamamıyla yanlış bir bakış açısı değil ama o küçük yüzdelik 200 milyon kişiye tekabül ediyor. Kar/zorluk oranı hesabı yaptığında arada çok bir fark olmasa gerek.

Ama şöyle bir şey daha var Firefox kulanıcılarını yaklaşık yüzde 10'u Linux kullanıcısı geriye kaldı yüzde yirmilik kısım bence yüzde yirmilik bir kısım için değmez.
Kar/zorluk oranı hesabı yaptığında arada çok bir fark olmasa gerek.

Zorluluk derken? Zaten zor bir şey yok otomatik virüslü eklentiyi ekle ya da kullanıcı dosyasını kopyala şifrele misini çöz bitti.

Ha güvenliği indirilen dosyaların güvenliği konususunda diyorsanız haklısınız Chromium tabanlı tarayıcıların dosya güvenliği daha iyi fakat ben Kaspersky kullanıyorum o yüzden gerekli değil.

Son düzenleme:
Eklenti meselesini bilemem ama güvenlik olayı bence gereksiz. Firefox da verileri topluyor diğerleri de. Yine de siz bilirsiniz. Aradığınız özelliklerde bir tarayıcı var mı bilmiyorum. Youtube videolarını indirmek için IDM kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı